[BN] Centura Beclean

Started by razvan96, January 16, 2021, 01:42:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ronaldo99

Salut,
Oare ce noutati mai sunt despre acest proiect, mai lucreaza acum? Un pasionat de filmari cu drona oare nu avem prin zona sa realizeze o filmare?

AlexOP

Au facut cei de la ProTv un reportaj in Beclean unde apar cateva cadre si detalii despre centura ocolitoare. Pasajul de intres incepe la min. 6:30.



ronaldo99

Multumim de video si apreciem atragerea de fonduri europene. Dar acum oare se lucreaza pe santier? Am trecut de 2 ori recent prin zona si nu se vedea miscare


ronaldo99

Bun, bine ca e miscare. Momentan e cam horror situatia sa traversezi orasul la ore de varf. Semafoarele in continuu nu functioneaza si a mai au doar un agent care dirijeaza traficul la una din trecerile de pietoni

ronaldo99

Trecand din nou prin zona dupa mai bine de 2 luni, nu pare sa se miste ceva la santier. In schimb coloana dintr-un capat in altul a Becleanului pe ambele sensuri...

ronaldo99

Vreau sa apreciem inca o data pe cei de la Deme Macarale care vineri 17.03.23 la ora 23.15 la lumina reflectoarelor pozitionau grinzi pe podul centura Beclean. Respect!

ovicor

Miercuri, 05.04.2023, ora 15, din mersul masinii: mare parte din grinzi, incepand de la culeea dinspre DN17, erau montate. Cred ca si multe dintre predale sunt pe pozitie. O pompa de beton turna in prima deschidere, langa culee, deci clar era facuta armarea si se efectua suprabetonarea.

ijwtsh


ronaldo99

Oare cum mai stam cu stadiul lucrarilor la centura? Am trecut in decurs de cateva ore tur-retur prin Beclean si traficul e haos. Par ca au disparut si agentii care dirijau circulatia trafic&pietoni la 2 treceri din 4 care franeaza tot traficul

PaulD

Pare că, codul roșu de furtună de astăzi a răsturnat grinzile de la podul care face parte din centura Becleanului...
https://www.bistriteanul.ro/incredibil-vantul-a-pus-la-pamant-grinzile-din-podul-noii-centuri-a-becleanului/

gicu

Film cu proști. Pe lângăritmul de melc, nici nu le-au sprijinit ca lumea.
Dacă aveau predale și suprabetonare nu cădeau.

pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

perfidus

Lucrarea e făcută de Deme, scrie ceva mai in urmă. Cred că au fost prea convinși că vântul nu le poate doborî. Sprijinirile sunt metalice și de obicei sunt sudate.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

ovicor

Vrei sa spui ca Deme a ridicat grinzile!Lucrarea e facuta de CML (Comlorela), firma din BN, care a realizat grinzile, inclusiv pentru Chetani- C. Turzii!