[TL] Modernizare faleza Tulcea

Started by Harry, June 18, 2020, 02:20:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry

E un proiect foarte mare care nu a prea fost in lumina reflectoarelor. Pe 1 iulie incep lucrarile


myid

#1
in randare arata fain, desi eu as fi adugat mai multe spatii verzi, si mai putine betoane, dar na...

In alta ordine de idei, pe malul celalalt situatia e dezastruaosa, ultima oara cand am fost acolo, malul celalalt a creat impactul vizual negativ, precum si blocurile nereabilitate de pe faleza care aratau dezastruos, nu stiu care mai e situatia acum.

ionut.cava

#2
Cand a fost ultima oara? Acum 10 ani era dezastru. Acum 5 era doar groaznic, malul fiind betonat si nu mai arata asa abandonat.
Malul celalat e ... un sat. Bine, "district", dar 3 ulite si o biserica in mijloc. Mult nu ai ce face pe acolo. Se mai face putina plaja, dar cred ca imaginea o sa ramana neschimbata multi ani. Biserica este in stare buna totusi si iluminata noaptea (uneori  :lol:).
Despre blocuri cel putin, pot confirma 100% (de acum 4 luni) ca sunt intr-o stare mult mai proasta, indiferent cand le-ai vazut ultima oara. :p
"Ah... I love summer in England ... it's my favourite day of the year" (thanks Global Warming for ruining a decent joke)
Driving across Europe.

Harry


foto: Flori Georgescu via Horia Teodorescu


ionut.cava

Faptul ca fac monument navei Republica merita un big like. Si pasajul de la Gara spre Ciuperca e o idee buna. Te mai scuteste de sarit peste sine.
Sper doar sa nu fie alt political stunt marca Hogea si sa iasa o mare porcarie (a.k.a. satul pescaresc reloaded) avand in vedere ca de proiectul asta se vorbeste si tot promite marea cu sarea de ani de zile.
"Ah... I love summer in England ... it's my favourite day of the year" (thanks Global Warming for ruining a decent joke)
Driving across Europe.

Harry

Ce treaba are cu Hogea? Asta e proiectul CJT. Din ce am inteles varianta finala nu e locul 1 , ci va prelua elemente de la toate cele 3 proiectele... O sa urc azi clipurile

Harry

Nu reusesc sa dau de ele. Pana le gasesc, las aici plansele, din pacate nu le am la rezolutie mai mare






ionut.cava

Quote from: Harry on June 23, 2020, 11:51:57 PM
Ce treaba are cu Hogea? Asta e proiectul CJT.
Exprimare nefericita, mea culpa. Ca si satul pescaresc a fost facut in parteneriat cu CJT (si ceva asociatie parca), adica nu era doar al Primariei, dar a iesit un fail de au facut misto si la TV de el. Traditie veche asta cu "da vina pe Primar".

Anyway, sentimentul e acelasi, sper sa iasa OK.
"Ah... I love summer in England ... it's my favourite day of the year" (thanks Global Warming for ruining a decent joke)
Driving across Europe.

Harry


Harry


Harry


Harry


isotech_ro


b1

Un update de la mijlocul lunii trecute (filmulețele nu îmi aparțin) :





În cât timp estimați voi că se vor încheia lucrările?
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.
--------------------------------------------------
Un pic de istorie 1, un pic de istorie 2, un pic de istorie 3, un pic de istorie 4, un pic de istorie 5, un pic de istorie 6, un pic de istorie 7, un pic de istorie 8, un pic de istorie 9, un pic de istorie 10 (Nou)

b1

Un alt update vechi de tot 3 săptămâni  :lol:
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.
--------------------------------------------------
Un pic de istorie 1, un pic de istorie 2, un pic de istorie 3, un pic de istorie 4, un pic de istorie 5, un pic de istorie 6, un pic de istorie 7, un pic de istorie 8, un pic de istorie 9, un pic de istorie 10 (Nou)