News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A13 Sibiu-Bacău

Started by Ionut, March 12, 2014, 10:38:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

smark_BV

O foreză a fost vãzutã astãzi pe la ora 15 la 100 metri în dreapta DN1 spre Fãgãraş, la km 273-274 intre Porumbacu şi Scoreiu. Nu ştiu dacã are treabã cu A13; o dubițã albã la marginea drumului avea nr. Înmatriculare din Vaslui.

smark_BV

#661
Am primit si niste poze









JUVENTUS_1

#662
Se scot la licitație studiul de fezabilitate și proiectul tehnic pentru autostrada Bacău – Brașov

https://zdbc.ro/se-scoate-la-licitatie-studiul-de-fezabilitate-si-proiectul-tehnic-pentru-autostrada-bacau-brasov/
The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.

JUVENTUS_1

The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.

voicul

Acest video care prezinta harta A13 (INVERS) este de fapt viziunea celor de la CNAIR despre ... lucruri in general?

rocklee

#665


este o veste buna ....numai sa nu fie doar o BOBA ELECTORALA ....  >:(

kitsune

#666
Este posibilă o descriere a știrii și pentru cei care nu au (sau nu vor să aibă) acces la facebook?

LE: mersi pentru link-ul către știre. Totuși, de când licitația pentru SF înseamnă lansarea licitației autostrăzii, că eu asta înțeleg, că e vorba de SF (pun intended  :lol:)
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

rocklee

#667
Quote from: rocklee on March 12, 2014, 01:55:56 PM
promisiuni electorale  8)

ACEIASI PROMISIUNE  ELECTORALA SI IN 2014  :D :lol:

dr4qul4

Si totusi, mi se pare mie sau acel filmulet (prezentat la o calitate execrabila) ne dezvaluie traseul si chiar structurile necesare?
Ar fi interesant de vizionat la o calitate mai buna si la o viteza mai mica. Dar chiar si asa, ar merita pus pe harta proiectelor de infrastructura.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

horatiu.cosma

#669
De sters.

AlexxC

Eu zic ca e semn bun,daca se finalizeaza sf+pt oricine vine apoi la conducere va avea responsabilitatea sa lanseze si executia....nebun sa fii sa arunci in sertar proiect de 300 milioane.
Am numarat peste 15 tunele,sper sa taie din ele ca altfel ne ducem spre 20 40.

horatiu.cosma


tom_sawyer

#672
De unde 300 de milioane? In captura aia de ecran de pe zdbc.ro apare valoare estimata intre 29 si 35 milioane lei.

LE: am vazut ca 300 mil. au scris ziaristii respectivi, dar facsimilul ii contrazice.


zdbc.ro

dr4qul4

Nu sunt atat de multe tunele, multe dintre ele sunt deblee.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

cristi5

Aproximativ traseul, din presa locala