News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A13 Sibiu-Bacău

Started by Ionut, March 12, 2014, 10:38:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

pasadia

Ha! Acum realizez, in contractul asta sunt bagati si AECOM, si CONSITRANS, si SEARCH. Ce naiba, mai lipsea EGIS si IPTANA si cred ca erau toti jucatorii importanti din piata de SF-uri...

@silviu: pune vreo 15 luni de suspendare a contractului (noiembrie 2015-ianuarie 2017). Iar daca se va preda ceva in august, atunci puteti incepe iarasi cu conspiratita - vor dori sa termine Sibiu - Fagaras (poate pana la Brasov) inainte de a incepe trosoanele montane din A1.

Ionut

^ Chiar daca sunt 3, se pare ca pe contractul asta CONSITRANS e de fapt seful.

bridge

^^^ Nu s-a platit,s-a facturat 1944.5 mii lei abia in 21.04.2017.

cricric

19.08.2017 e foarte bine. In Romania compari X sau Y cu nimic.
Incer sa inteleg care e treaba (din punctul lor de vedere) cu autostrada asta. Sa incerce sa salveze niste fonduri ieuropene?

dumbravaandrei

Care ar fi motivul sa NU o faca sau macar sa o pregateasca?!? Oricum problemele aici sunt insutit mai putine decat pe alte proiecte de pana acum.

Dan027

#230
Quote from: dumbravaandrei on May 12, 2017, 07:36:06 PM
Care ar fi motivul sa NU o faca sau macar sa o pregateasca?!?
Lipsa de interes... daca ii interesa atat de tare de autostrada asta aveam licitat tronsonul Cristian-Vladeni.

Quote from: cricric on May 12, 2017, 07:10:47 PMSa incerce sa salveze niste fonduri europene?
Ii doare in pix pe functionarii din CNADNR de salvatul fondurilor europene... nu sunt platiti daca atrag fonduri UE... nu sunt sanctionati daca nu atrag fonduri, asa ca nu le pasa...
Singurul motiv pentru care se face SF-ul asta este pentru ca a fost deja inceput si ar fi aiurea sa il mai amane inca odata. De la SF pana la constructie e cale lunga, de exemplu pt Brasov-Fagaras au SF actualizat pt autostrada si nu misca nimic...

dumbravaandrei

Pana acum lipsa de interes nu costa.
Insa, s-au cam schimbat si generatiile si interactiunea cu restul lumii. Nu mai traim intr-o bula, izolati de restul.
De acum nepasarea si lipsa de interes va costa. Mult. Dureros de mult. Pentru ca economia si migratia nu iarta. Deja vedem rezultatele nepasarii si vedem cat ne costa (cam cat am pierdut).

Ionut

Sunt curios dacă o sa veniți cu poze ca rocklee când o sa vedem lucrări la Brașov. Ca vad ca sunteți tare vorbăreți fără sa aveți de fapt subiect de discuție. Nu ma supăr. Doar observam. :)

cricric

Lol, daca o sa ma-ntorc in tara pana atunci si daca se face autostrada.
Oricum, mai e un fagaras(e)an pe baricade.

dumbravaandrei

#234
^
eh... macar ca baietii de pe A10, dar ca rocklee... cam greu de depasit. Mai intai sa vedem organizari de santier ca apoi pozele cu siguranta or sa curga :)
Ca asa o seceta o sa fie prin zona asta dupa ce se dau in folosinta si parcarile de pe VO BV... Seceta mare si luuuuuuuuuuuuuuuuuuunga.

Oricum, de la predare SF si pana la primul utilaj or sa treaca niste ani. Macar 2 :)

finetea asta a ta  :lol:  :lol:

pasadia

@ Ionut: daca vrei poze, spune-mi ca exista vreo modalitate de a posta pozele direct din telefon. Caci deh, fac pozele cu telefonul, citesc forumul de pe telefon (in majoritatea cazurilor). Daca astept sa descarc pozele pe laptop, sa le incarc pe imgur, si sa le postez apoi pe forum trec cateva luni intre timp - ceea ce imi aduce aminte ca as avea niste poze de postat...

Cat priveste santierul de pe Sibiu - Fagaras, nu iti fa griji: tot adiarc va posta cele mai multe caci are destule drumuri in zona.

rocklee


Ionut

Cred ca merge sa postezi de pe mobil foarte usor prin aplicatia tapatalk.

ciprebbe

Merg puse direct de pe telefon prin imgur, Aplicatie.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cristi5

Tapatalk are propria gazduire de poze, gen imgur. Avantajul e ca folosesti un singur app, nu doua, si scapi de copierea adresei pozei intre cele doua...