News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Circuite închise

Started by DoctorT, September 02, 2019, 01:35:54 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DoctorT

Stiu ca s-au organizat cateva concursuri pe drumuri publice, sau ceva la moto pe o pista de aeroport.  Dar exista vreun plan sa sa faca ceva de gen circuit inchis, privat, unde cei care vor sa dea o miuta, pot sa dea fara sa riste siguranta publica?  Daca nu, exista ceva in zona in afara poate de Hungaroring?

voicul

Transilvania Motor Ring
https://www.msnews.ro/e-gata-transilvania-motor-ring-circuitul-de-viteza-auto-moto-de-pe-dealul-cerghidului-va-fi-receptionat-dupa-12-ani-si-126-milioane-de-euro-investiti/

Si in B ai ATA - Academia Titi Aur.
Are un RS4 - 450 cp ... e senzatie, dar vezi sa nu mananci nimic inainte ca sunt sanse sa  :puke: chit ca tu conduci masina  :lol:

Ionut


DoctorT

Merci, nu am fost pe faza cand s-a deschis cu trambite.

Ionut

Re-descopăr după ani de zile thread-ul ăsta. La ce mega-fani mașini suntem, mă mir că nu avem mai multe circuite. Pe TMR se organizează ceva?

dumbravaandrei

Da, se mai organizează competiții fras și evenimente private.din păcate, puțin public la competiții. Spre deloc

klax187

Eu am participat ca si spectator la o competitie pe acest circuit, si sunt sigur ca nu voi mai calca pe acolo (cel putin nu ca si spectator).

Dupa aprox 100 m de peripetii de la parcare la eveniment (la propriu am strabatut circuitul printre concurenti asigurandu-ma in ablele directii la traversare), am avut onoarea de a sta vreo doua ore agatat de gard, inghesuit in stanga si dreapta de alti pasionati. Experienta mega periculoasa si umilitoare...

Senzatia sa fi langa motoare puternice si cauciuc ars e binevenita, dar modul cum se organizeaza un eveniment pe acel circuit te intristreaza grav... :((
Am plecat cu senzatia ca astfel de circuite sunt doar pentru concurenti si staff, iar locul spectatorilor e la TV. (poate asa si trebuie sa fie, nu stiu)