News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumurile Europei

Started by iuli, August 27, 2013, 07:23:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


marinul

D1 Slovacia Presov-Poprad, majoritatea pozelor sunt de pe un lot inaugurat acum 3 ani












cezar-mario2012

 Muntenegru, autostrada Bar - Bolijare:


Morosanu

Uauuu! Te ia cu ameteli doar uitandu-te la video.
Politica distruge tot ce atinge.

florin74

Te ia cu lesinul cand vezi bugetul si cat o sa plateasca la chinezi ani buni de acum incolo.... :lol:

pasadia

Pe SSC incep sa apara imagini cu podul Pelješac, proiectul croat prin care doresc sa ocoleasca enclava bosniaca Neum. Si trecand peste faptul ca eu personal am avut grija sa vizitez zona off-sezon (mai sau septembrie) si deci ca nu cunosc eventuale cozi / probleme avut de altii la cele 2 puncte vamale (si care, teoretic, ar fi atat de mari incat sa justifice un asemenea proiect, nu pot sa nu ma gandesc daca nu cumva croatii vor prinde chef sa construiasca asemenea poduri pentru a-si lega si insulele. Peljesac are vreo 2 km si ceva, Hvar e la vreo 4 km de mal, Brac e la vreo 6km.

Nu stiu daca asta e viitorul, dar eu as fi multumit daca as scapa de ferry-uri (nu zic, imi place pe ele, dar timpul pierdut in cozi si apoi in traversare parca e prea mult.




voicul

Nu cred ca este vorba de asteptat la granita (desi e posibil si asta), ci mai degraba de independenta lor (cu sensul ca nu o sa mai fie dependenti de altii ca sa ajunga dintr-o parte in alta).

Morosanu

#1162
Se asteapta, se asteapta! Am fost in august pe la ei chiar unde se construieste podul si ca sa ies din Neum mergand la Dubrovnik am stat vreo 1 ora si jumatate, dupa ce ca sa intru am asteptat vreo jumatate de ora.. Asta cu toate ca  de multe ori cand sunt cozi kilometrice se da drumul la granita fara sa mai controleze nimeni nimic. In plin sezon ca sa astepti la cele 2 puncte de frontiera o jumatate de ora e un lucru normal. Multe din proiectele lor de infrastructura sunt facute si cu gandul la turistii care le viziteaza tara. Citisem undeva ca in 2016 au avut vreo 16 milioane de turisti. Asta la o populatie de circa 4 milioane e enorm.
Politica distruge tot ce atinge.

kitsune

Mi se pare normal ca, dacă stai în Dubrovnik și ai de mers până la Split să nu mai fie nevoie să ieși din țară și să intri iar. Când o intra Bosnia în EU și mai departe în Schengen va fi altceva, dar până atunci e ca și cum ai merge de la Galați la Iași prin Găgăuzia
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

cezar-mario2012

 De prin Muntenegru, autostrada Bar - Bolijare:


pentium10

astia au mobilizare frate, atata utilaje au ca in Romania toate santiere nu au impreuna atata
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures


Morosanu

#1167
Ramai mut la ce reusesc astia sa faca cocotati pe crestele muntilor. Impresionant. Ai nostri nu reusesc nici la campie unde e drept ca in palma. Si o chestie...  Ati observat sa nu aiba careva casca? Si nu sunt in UE.
Politica distruge tot ce atinge.

Dominik

^
Sunt chinezi,deci mai constinciosi  :)
You're in Steelers Country

Iceman

Trist ca suntem in UE si nu suntem in stare sa absorbim fonduri europe sa construim autostrazi pe campii...Dezolant de a dreptul
Sunt convins ca pana la sf acestui an va fi asfalt pe multe zone pe aceasta autostrada