News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 50 Guests are viewing this topic.

rocklee

ALIN SIMERIA VECHE  :)....ZI MAINE o ora sa ne intalnim la podul de la DN 7 ...AM UN LOGAN VISINIU......Si iesim inpreuna la vinatoare de poze ...nu sunt prea dotat ....dar vin cu ce am :D

Ionut

#6226
Baieti, pentru intalnire folositi threadul potrivit. Si, de asemenea, puteti vorbi prin mesaje private aici prin forum (schimbati telefoane/emailuri). Spor! Asteptam impresii & poze. :cheers:

Ionut

3 cadre rapide de la una din sursele secrete.

Se instaleaza portalurile VMS pe Timisoara bypass.


O groapa pe Arad-Timisoara. Din pacate nu e singura.


CIC Ortisoara.


Multumim sursei! :cheers:

PS: cei care nu stiti ce-s alea "CIC" si "VMS", vedeti aici.

lucianxx9o

#6228
intrebare:Autostrada Arad-Timisoara mai este inca in garantie?!
Daca da sper sa refaca acele gropi sau crapaturi de la 0, sa nu traga de timp in asa fel sa iasa din garantie si numai cu solutionarea a cateva carpeli.

lautaxi

Astazi am povestit cu cineva care a auzit ca din pacate  in zona Turdas s-au mai gasit niste fisuri in autostrada intr-un loc unde e asfaltat deja si binenteles mi-am sunat prietenul care lucreaza la Straco , a zis ca intradevar e asa dar ca nu e grav se va  asfalta din nou peste ...doar ca eu  am emotii tineti minte ce a zis alin simeria veche ca a vazut un aparat dinacela de forat indreptandu-se spre Orastie...

mariansb

Quote from: stangabriel on April 09, 2013, 12:23:06 PM
Un zvon de la o benzinarie din Sebes unde alimenteaza cei care construiesc centura promite terminarea centurii pana in iulie si de la orastie pana dupa sebes pana in noiembrie.

Adevarat sau nu, mai da o raza de speranta pe seceta asta de Km de autostrada.

Quote from: Ionut on April 09, 2013, 03:36:07 PM
Bun zvon. Deci Straco n-a murit, sa inteleg.

Azi , pe la 18.30 cei de la Straco asfaltau din plin dupa podul peste raul Sebes catre Sibiu. Intre nodul Sebes-Lancram si nodul Sebes est stau f. bine , fiind avansati cu asfaltarea si cu cele 2 pasaje peste un drum judetean si peste calea ferata. Bypass Sebes e perfect fezabil pana in iulie. O sa incerc sa fac poze din zona in weekend
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

ciprebbe

Si cu tarlaua aia neexpropriata cum mai e? sau au intrat si acolo cu utilajele? (zona Lancram)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Redox

^^^
Inca nu s-a miscat nimic acolo, cel putin asa arata Duminica cand am trecut eu pe acolo.

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

ciprebbe

Clar  , aici va fi un fel de nou DSV ca la Arad.
Trebuie sa mute circulatia prin giratoriu si provizoriu peste autostrada pt ca mai trebuie sa faca si o bretea spre Alba,si doar asa au sanse sa o faca. Poate ca atunci cand se vor apuca de ea vor rezolva si problema cu tarlaua aia.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

radutm

QuoteComuna arădeană Şagu doreşte o nouă descărcare pe autostradă
Deşi comuna arădeană Şagu nu constituie, pentru Autostrada Vestului, decât un element de peisaj, faptul că magistrală rutieră europeană traversează şi teritoriul administrativ al acestei localităţi a adus beneficii şi comunităţii locale.

Este vorba, ne-a precizat doamna primar Emilia Brădet, nu doar de câştigurile financiare implicite, obţinute pe durata şantierului, care au fost mai mult simbolice, ci în primul rând de faptul că administraţia locală a insistat şi obţinut, în contul găzduirii organizării de şantier, asfaltarea a patru kilometri de străzi intravilane în satul aparţinător Cruceni.
...........
,,Pentru noi, o asemenea facilitate ar însemna un plus de atracţie pentru investitori şi o oportunitate suplimentară pentru localnicii care-şi desfăşoară viaţa profesională la Arad", ne-a explicat doamna primar Emilia Brănet
Sursa: http://www.renasterea.ro/stiri-romania/administratie/comuna-aradeana-sagu-doreste-o-noua-descarcare-pe-autostrada.html
cont inchis

Shhhh

Quote from: lucianxx9o on April 09, 2013, 06:56:52 PM
intrebare:Autostrada Arad-Timisoara mai este inca in garantie?!
Daca da sper sa refaca acele gropi sau crapaturi de la 0, sa nu traga de timp in asa fel sa iasa din garantie si numai cu solutionarea a cateva carpeli.

Receptia lucrarilor e prevazuta pentru la vara, iar din ce stiu eu, garantia de 2 ani curge de la data receptiei. Daca vor fi reparate problemele e alta discutie.


Pellady

,,Din nefericire pentru noi, nu au nici un termen legal în care să stabilească un câştigător"

Licitaţiile fără sfârşit de pe Autostrada Vestului îl fac pe Dan Şova irascibil

mitsu

#6239
O veste buna: s-a scos din nou la licitatie lotul 1 din Nadlac - Arad: http://www.finantistii.ro/transporturi-infrastructura/lotul-romstrade-al-autostrazii-nadlac-arad-scos-din-nou-la-licitatie-cand-ar-trebui-sa-fie-finalizat-77920

Sunt sanse sa fie terminat odata cu M43, in septembrie anul viitor.

Iar acum vreun an ne faceam griji ca o sa terminam cu un an si ceva inaintea ungurilor :D