News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 20 Guests are viewing this topic.

alecu26

1000 de RON. Mda....6 luni intarziere pt 1000 de ron.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ghrt

^Scuză-mă, dar nu e deloc normal să se întocmească actele fără inspecţie pe teren.
Cont (aproape) inactiv.

adrian sibiu

Probabil e o greseala topometrica dar lucrarile continua, ele nu s-au oprit ,doar s-au ocolit cele două  parcele.Am inteles ca s-a depus de  urgență un proiect de hotărâre de guvern in acest sens.

RaduG

Mă screm să descarc cele 198 de arhive rar de pe SEAP pentru PiSi4 Curtea de Arges - Tigveni.
Întrebare, există undeva pe forum descărcate anterior? Pentru că pentru arhiva mare SEAP-ul nu răspunde, rar-urile sunt semnate digital și trebuie decriptate individual, apoi dezarhivate. E o muncă de Sisif. Nu înțeleg de ce se complică IT-ști ăștia de pe SEAP cu arhive multi-volum, criptate individual, când ar fi fost mult mai simplu să fie un zip sau rar unic, semnat/criptat o singură dată.
Întrebare adiacentă: există vreo resursă undeva pe forum unde să fie centralizate și de unde să poată fi descărcate fișierele proiectelor de autostrăzi?
Thanks.

B.Dani

RaduG ai numarul anuntului? Eu, pe SICAP am gasit doar:
CN1024696 23.09.2020 01:35 PROIECTARE SI EXECUTIE "Autostrada Sibiu – Pitesti, Sectiunea 3: Cornetu – Tigveni"

horatiu.cosma


B.Dani

horatiu.cosma multumesc! O sa incerc si eu sa descarc!

dorum

era un link de la NGC... eu am descarcat usor de acolo

B.Dani

In mod normal ar trebui sa se poata descarca intreaga documentatie de atribuire si clarificarile cu un singur click, dar vad ca nu functioneaza!  :((

RaduG

#53109
https://www.e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100050592
Nu merge cu un click, am descărcat piesă cu piesă. Abia am terminat de decriptat/dezarhivat.
Edit, are 9,2 Gb tot pachetul, rearhivat într-un singur fișier. Probabil de aia l-au separat în așa de multe volume.

cristi5

Pentru vechiul SEAP facusem un script care simula click pe fiecare link si il descarca automat. E undeva pe forum, poate se poate adapta.

RaduG

#53111
Poftim, am uploadat eu tot pachetul de pe SEAP pentru PiSi4, mai puțin clarificările (pe acelea le-am descoperit mai târziu)

Have fun, nu știu cât e valabil link-ul:

https://mega.nz/file/3iRWWZSJ#VHZ3AHbN3-ZBUJhpbIL9gcxvLhaW1K7Iga-sB6r_N3U

Între timp, acestea sunt planurile de ansamblu:











Powered by API/PUM imgur uploader

horatiu.cosma

Cu ocazia asta mai fac publicitate la Sinteza Autostrăzilor. Acolo găsiți link-uri utile, spre exemplu ăsta.

RaduG

#53113
Bună sinteza, bookmarked, thanks.
În pachetul PiSi4 există și o filmare a traseului, în volumul 14. Dacă dorește cineva s-o urce pe youtube.
Plus niște ortophoto planuri militare, în volumul 6.1, tiff-uri de peste 1Gb fiecare, atât de detaliate încât poți număra mașinile din curți.

horatiu.cosma

Daca e filmarea pe care mi-o amintesc eu, nu e foarte grozava, e făcută în 2017 cu drona achiziționată de Stefan Ioniță la cnair pentru ceva mii de euro și pe care ulterior au busit-o  :lol:.