News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[BH] Centura Stei-Beius

Started by Io, June 16, 2018, 03:03:57 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Cristian 74

Aproape gata. Probabil ultima mea filmare la centura asta. Am prins niște peisaje faine de-a lungul celor 2 ani aici. Ar fi frumos acum să urmeze continuarea spre Ștei într-un viitor nu foarte îndepărtat.



GIV

daca 2030 nu e departe, da. nu e un viitor indepartat :(

pasadia

Vad ca pe harta API lipseste o intersectie deja construita in zona asta cu un drum ce pare si el a fi proaspat asfaltat si care imi pare ca duce nicaieri. @RobertH

In rest imi pare rau ca abuzul de sensuri giratorii se simte si pe centurile lui Bolojan. Mi s-au parut prea multe pe centura Osorhei, si aici imi pare ca sunt prea multe (mai ales pe bucatica de la nord de DN76).

Cristian 74

De la minutul 4:35 în filmarea de mai jos am filmat și drumul de legătură cu Dealul Viilor, unde sunt câteva case. Din ce știu a fost prins ulterior în proiect, poate de aia nu a apucat Robert să facă modificările.


Ash94

QuoteCENTURA BEIUȘ, GATA DE DESCHIDERE

În aceste zile, se finalizează ultimele detalii înainte de deschiderea circulației pe centura ocolitoare a municipiului Beiuș:
🔹 se fac ultimele marcaje și se montează consolele cu panourile indicatoare;
🔹 se finalizează montarea parapetelor de protecție;
🔹 până la sfârșitul acestei săptămâni se termină auditul de siguranță rutieră. Expertul va verifica dacă elementele de siguranță rutieră sunt realizate conform proiectului;
🔹 săptămâna viitoare se vor face probele de încărcare dinamică la poduri. Este proba de rezistență a grinzilor podurilor. Pe fiecare deschidere a celor 2 viaducte și a celor 3 pasaje rutiere supraterane vor circula 2 camioane încărcate, având o greutate totală de 40 de tone. Senzorii montați pe grinzi vor indica deformarea acestora, verificându-se astfel proiectarea corectă a grinzilor. La un viaduct sunt 20 de deschideri, la celălalt 25. Fiecare deschidere va fi verificată pe fiecare sens de mers;
🔹 în săptămâna 7 - 12 octombrie, comisia de dare în trafic va face ultima verificare a lucrărilor și va stabili data de deschidere a circulației.
Ne propunem ca până la jumătatea lunii octombrie centura Beiuș să fie deschisă circulației pe toată lungimea acesteia.
Facebook (Ilie Bolojan)