News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[SM] Centura Carei

Started by GDPR, May 09, 2018, 04:29:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GDPR

Astazi a fost atribuit contractul de executie pentru "Finalizarea lucrarilor ramase de executat si executie remedieri lucrari existente la obiectivul Varianta de Ocolire Carei" catre ANTREPRIZA DE REPARATII SI LUCRARI ARL CLUJ S.A., la valoarea de 11,592,406.39 lei.

voicul

Nu mai stiu procentul, dar pare avansat - https://goo.gl/maps/D3qANHVgkAs

In 2 ani - cu tot cu contestaii cred ca termina ... daca nu altele.

Ionut

Vad ca tabelul magic zice 29.05.2018 pentru evaluarea ofertelor la Carei. Deci au zis mai devreme cine a câștigat. Pana la semnarea contractului însă mai trebuie să trecem de contestații...

GDPR

Fac o corectie: contractul pentru VO Carei a fost atribuit in 26.04, iar azi a fost postat anuntul de atribuire pe SEAP (nr. 188431/09.05.2018). Asta inseamna ca nu a contestat nimeni.

Anuntul contine si o informatie referitoare la durata lucrarilor: "Durata totala a contractului este de 39 luni, din care 3 luni -durata de executie a lucrarilor si 36 luni - perioada de garantie a lucrarilor." Nu e cam putin pentru o lucrare de peste 11 milioane?

NGC

Am uitat sa va zic de Carei dar vad ca au publicat in sfarsit anuntul de atribuire.

Poate ca unul din motivele pentru care nu au fost contestatii a fost valoarea ofertei ofertantului castigator. ;)

Quote from: NGC on February 13, 2018, 09:29:33 PM
Ofertele pentru "Finalizarea lucrarilor ramase de executat si executie remedieri lucrari existente la obiectivul Varianta de Ocolire Carei":

   14.805.586,93 RON fara TVA    Valoare estimata
1. 11.592.406,39 RON fara TVA    SC ANTREPRIZA DE REPARATII SI LUCRARI ARL CLUJ SA
2. 12.446.397,13 RON fara TVA    SC TEHNIC ASIST SRL
3. 13.278.591,81 RON fara TVA    Asocierea SC DRUM ASFALT SRL - SC TRAMECO SA - SC DRUMURI BIHOR SA
4. ? RON fara TVA    Asocierea SC ALFAROM SRL - SC SAMCIF SA - SC CONSTRUCTII DRUMURI SA - SC VIAKON DRUM SRL

GDPR

A fost lansata licitatia pentru Iluminat public in sensuri giratorii si la Pasaj CF pentru obiectivul Varianta de Ocolire Carei – Proiectare si executie.

Descrierea lucrarilor: Iluminat sens giratoriu V.O. cu DN 19 Marna, Iluminat sens giratoriu V.O. cu DC 1F, Iluminat V.O. pasaj CF, Iluminat sens giratoriu V.O. cu DJ 108M, Iluminat sens giratoriu V.O. cu DN 19 Moftin, Bransament electric cu transformator sens V.O. cu DJ 108M.

Valoarea estimata: 672,051 lei.

Data de deschidere a ofertelor: 25.06.2018

GDPR

Azi s-a publicat anuntul de atribuire pentru proiectare si executie lucrari de relocare linii electrice LEA 20Kv si LEA 110 Kv pentru obiectivul Varianta de Ocolire Carei.

Sunt doua contracte:
- Lot 1, proiectare si executie Lucrari de relocare linii electrice Lea 110 Kv - castigator ELECTROMEN S.R.L., valoare contract: 358,900 lei+TVA;
- Lot 2, proiectare si executie Lucrari de relocare linii electrice LEA 20Kv - ELECTROMONTAJ S.A., valoare 845,000 lei+TVA.

voicul

Se lucreaza la aceasta centura in acest moment?
Contract semnat in 18 mai cu o firma a lui Strabag, stadiu 88%. Teoretic vreo 4 - 5 luni si e gata.

pasadia

Le-am pierdut urma, ca atare azi ma declar surprins placut - pe centura Carei se lucra anemic la ridicarea terasamentului pentru podul peste CF Carei - Zalau. Pozele sunt facute de la intersectia centurii cu DN1F:



Edit: DRDP Cluj lucreaza acolo?

GDPR

^Nu. Alfa Rom Satu Mare se ocupa de finalizarea pasajului CF, iar ARL Cluj de terasamente si sistemul rutier.

pasadia

Atunci nu e nici o urma de ARL. Toate intersectiile sunt in aceeasi stare (adica neexecutate), iar in rest cam era asfalt si anul trecut (daca or fi turnat inca un strat sau pus marcaje nu stiu, dar ma indoiesc).

klacsma

#11
Si totusi ceva se face, am gasit poza pe pagina CNAIR: E sensul giratoriu de la capatul centurii Careiului inspre Oradea !




Powered by API/PUM imgur uploader

manuel.matias.503

Se lucrează la centura Carei, am trecut ieri pe acolo și lucrau utilaje Strabag la cele 2 giratorii dinspre Oradea și cel dinspre Satu Mare, nu am apucat sa fac poze, dar poza de mai sus e in zilele astea făcută

manuel.matias.503

Centura Carei, poze dintr-un ziar local

Ionut

Deci este destul de evident ca se lucreaza in teren. Asta inseamna ca s-a semnat contractul cu ARL/Strabag, din ce-mi dau seama. :)