News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[GJ] Centura Targu Jiu

Started by GDPR, March 29, 2018, 02:04:58 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gruia88

Am circulat pe o partea din centura acum 2 saptamani , ce pot sa zic pe partea care am fost intre DN67(Dragoeni)  si E79 (Curtisoara) se merge fluid , foarte bune intersectiile denivelate , se merge bine nu este aglomerat cel putin la ora care am fost eu .

Este un mare plus si sa avem cat mai multe centuri gandite cu intersectii denivelate!

tom_sawyer

Protest într-o comună din Gorj, după ce un tronson de drum de interes local, lung de 200 de metri, a fost închis după punerea în circulaţie a centurii municipiului Târgu Jiu

Zeci de localnici din Curtişoara, judeţul Gorj, participă, duminică, la un protest organizat pentru a-şi manifesta nemulţumirea faţă de închiderea unui tronson de drum care făcea legătura între localitatea lor şi municipiul Târgu Jiu. Oamenii susţin că, în condiţiile în care tronsonul lung de 200 de metri a fost scos din circulaţie odată cu deschiderea centurii ocolitoare a municipiului Târgu Jiu, sunt nevoiţi să ocolească câţiva kilometri, iar autobuzul care făcea legătura între municipiul reşedinţă de judeţ şi localitatea lor nu mai ajunge la Curtişoara.

news.ro

dr4qul4

#197
cei cativa km sunt de fapt doar 3, iar ocolul este doar pt partea de nord a orasului. S-ar putea scadea la 1km cu un nod pe centura la DC1.
Centura nu blocheaza cu nimic vechiul traseu, dar acum exista pasaj, asa ca s-a blocat acea trecere la nivel cu CF (care avea semibariere).
Bine, nu stiu ce e mai periculos... trecerea unei CF cu semi-bariere sau noua intersectie prin viraj la stanga din/in centura
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist