News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

cricric

#570
...

bgd77

Cred ca ar trebui pusa o regula ca imaginile puse pe acest thread sa nu mai fi fost puse pe internet sau luate de pe internet. Altfel oricine poate folosi Google Image Search pentru a descoperi paginile unde apare imaginea.

In cazul lui panda80 e foarte usor de gasit locatia.  :)

panda80

#572
Regula asta eu am respectat-o la toate pozele. Toate pozele postate aici de mine sunt facute de mine sau de cineva care era in masina cu mine in acel moment. O regula ar trebui sa fie insa sa nu trisam prin astfel de metode, sa ne folosim doar de cunostintele proprii si de softuri/site-uri gen google earth sau google maps.

panda80


bgd77

Quote from: panda80 on June 06, 2013, 02:53:22 PM
Regula asta eu am respectat-o la toate pozele. Toate pozele postate aici de mine sunt facute de mine sau de cineva care era in masina cu mine in acel moment. O regula ar trebui sa fie insa sa nu trisam prin astfel de metode, sa ne folosim doar de cunostintele proprii si de softuri/site-uri gen google earth sau google maps.

Nu se poate garanta ca nu vor fi utilizatori care nu vor trisa, din pacate. Si poza, te cred ca e facuta de tine, dar ai pus-o pe SSC si apare la cautari. De aceea spuneam ca ar fi bine sa nu fie puse pozele pe alt site.

catalinf

#575

hentz

Pai,daca luam in considerare indiciile ,vegetatia alpina ,circulatia pe partea stanga,si faptul ca traiesti in insula ar trebui sa fie undeva in Highland.
Drumul nu stiu care este.

catalinf

Corect, este ruta turistica intre Inverness si Glasgow, prin Fort Williams,
anul trecut in Noiembrie, absolut superb, cui i-a placut eventual unltimul Bond, cam asa arata acel drum,
de remarcat ca putine localitati pe traseu, dar, multe locuri de oprit (inclusiv autocare) si ...admirat privelistea.

Nu stiu daca am incalcat ceva regula postand fotografia dar, cautand ceva prin arhiva nu m-am putut abtine cand am dat e aceasta poza,
inteleg ca acum ar trebui sa posteze cel care a ghicit drumul?

Anca_Emanuel


Indicii:
1. în Romania
2. mașina de la google

Archi

undeva in partea de N a Transilvaniei? (Bistrita-Nasaud;Maramures??)

catalinf

Soseaua  Reghin-Toplita?

Archi

Drumul pare unul foarte secundar...la cum arata...

Anca_Emanuel

#582
Mmm, în afară de localnici nu cred că recunoaște cineva drumul.
Este DJ203H lîngă Alexandu Odobescu.



Anca_Emanuel

#583
Next:


Pe aici am mers cu toate mijloacele posibile: mașină personală, microbuz, bicicletă, pe jos.

Sargon1806

Podul facut de Ceausescu intre Mangalia si 2 Mai, pentru a nu mai ocoli prin comuna Limanu :)
http://goo.gl/maps/PSjFd
Abia astept sa ma intorc anul asta :)