News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

orioane

#315
Intersectie Av. Frans Courtens cu Rue de Genève, cu vedere spre intersectia Av. Léopold III - Bd Lambermont, 1140 Evere.  :D

(dupa vreme e ieri sau alaltaieri  :-[ )

davyl

Perfect! E exact sensul giratoriu care delimiteaza cele 2 cartiere din Bruxelles: Evere si Schaerbeek. Din foto in dreapta este Evere, in stanga este Schaerbeek.

Fotografia este facuta din balconul blocului unde locuiam :) in urma cu ceva ani buni in 2009 (deci nu-i recenta)  8)

Asa ca orioane poti pune si tu o foto!  :D

davyl

Quote from: laurashgeo on April 03, 2013, 05:55:57 PM
E din balcon de la tine poza? :D
Exact, din balconul apartamentului unde locuiam in 2009. M-am chinuit putin sa iasa asa "artistica"...  :lol:

Ionut

Una din sursele secrete a prins gustul cu acest thread... si ne mai aduce o poza.

Stratul de AB2 si rigola de acostament sunt deja puse pe portiuni extinse:


Acum sa va vad... nici mie nu mi-a zis unde e si sincer nu prea poti sa-ti dai seama. :D

anacronox

e in apropiere de saliste/ sacel. e foarte asemanator de cum se vede din tren. poza este in directia sebes. sau? :D :p

viossboss

#320
Quote from: Ionut on April 04, 2013, 09:37:01 PM
Una din sursele secrete a prins gustul cu acest thread... si ne mai aduce o poza.
aici? harta gmaps cu fata spre Sibiu
Dream come through !
Once in a lifetime !

codian9

Pe A1, intre Orastie si Simeria (Simeria -> Deva s-a deschis, nu? ) in zona Spini , Simeria Veche,
In fundal se vad Dealurile din spatele Devei, undeva in ceața Cetatea Devei si linia de 400 kW in dreapta.

alecu26

#322
@viossboss

s-ar putea sa ai dreptate. Poza din stanga se vede si pe google maps....si pare ca ar avea aceasi forma.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ciprebbe

ionut asta  a ta e tare de tot....oricat am fi de aproape de locatie nu avem confirmarea din partea sursei :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#324
Quote from: bogdymol on March 12, 2013, 10:50:13 PM
De ce sa nu ne si jucam putin pe forum?
Pun eu prima poza (si incalc o recomandare ca nu pun poza cu un drum din Romania :D):

Deci, unde e facuta poza?
Asa am inceput "jocul"
Am fost aproape saptamana trecuta?

Asa pot vedea si colegii ce scria cu adevarat pe indicatoarele din poza lui bogdymol.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Quote from: viossboss on April 04, 2013, 09:49:13 PM
Quote from: Ionut on April 04, 2013, 09:37:01 PM
Una din sursele secrete a prins gustul cu acest thread... si ne mai aduce o poza.
aici? harta gmaps cu fata spre Sibiu

S-a strigat bingo, am confirmarea de la sursa ca este FIX acolo, milimetric fata de unde a fotografiat sursa. :)
Sa inteleg ca esti coleg cu sursa noastra de ai nimerit asa bine? :D

viossboss

#326
Cred ca am sorbit fiecare metru al viitoarei A1 , streetview, gmaps ,etc ; daca ar sti sa vorbeasca pc-ul meu :lol: .
Credeti ca daca nu am postat foarte mult si nici chiar bine (ms Ionut pt. modificarile posturilor mele ) , sunt chiar asa de nestiutor? Cred ca si nick-ul e de vina  :-[  dar nu mai poate fi schimbat.
Cred ca cei mai multi dintre noi , la postarea unei poze sau filmulet , vizualizeaza cu ochii mintii locul unde e realizat(a) .
Cu atat mai mult cei ca mine care se bucura si se entuziasmeaza cu fiecare bucata de autostrada deschisa chiar daca nu ne avantajeaza direct.
Va urmaresc cu drag in continuare si las sursa secreta sa posteze poza urmatoare  :lol:
Dream come through !
Once in a lifetime !

ciprebbe

QuoteVa urmaresc cu drag in continuare si las sursa secreta sa posteze poza urmatoare 
:lol: :lol: :lol: Asta as vrea sa o vad si eu  :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Tavi


Ionut

@viossboss: ti le-am editat pentru ca dai quote fara sa fie nevoie. Scrie pur si simplu mesajul tau. Sau, daca te adresezi cuiva, fa ca mine si foloseste un @ si pune userul. :)