News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

nabucodonosor19

Pai si vrabiutele:)

In fine, stie cineva ca drac vor sa zica aia cu exprimarile alea savante? Ce etape mai urmeaza? Avem GO pt centura sau nu?

Merci


Dominik

You're in Steelers Country

vameshu66

#408
In sfarsit complet nou si termen nou la CAB: 08.11.2018 :phew:
Mult a durat! Sa speram ca vor fi indeplinite toate procedurile si va ramane in pronuntare! :notworthy:
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000811478&id_inst=2

NGC

Vrabiutele au transmis un mesaj foarte scurt. "Caz mai complicat. Amanare pana in 22.11.2018".

Incerc sa aflu mai multe si revin.

culi

S-au actualizat informatiile si pe portal:
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000811478&id_inst=2

"Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt:
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării    08.11.2018
"

timisoreanul

Din cate vad, s-a amanat pronuntarea. Adica nu s-a acordat un nou termen de judecata, ci s-au incheiat dezbaterile si a ramas doar sa se dea solutia. Fiind un dosar complex, judecatorii au nevoie de timp ca sa studieze dosarul.

nabucodonosor19


racer2heaven

Asteptam cu mare nerabdare o solutie definitiva!! Sper sa ramana cei care au castigat, (nu sunt partinitor) dar e cea mai rapida sansa sa se apuce de treaba! Daca iarasi se reia licitatia.... ajungem in 2020 tot cu speranta dar fara centura!

NGC

Pe surse, contestatia a fost respinsa. Trebuie sa apara in curand si pe net.

NGC

^^^

22.11.2018

Quote
Tip solutie: Respingere recurs
Solutia pe scurt: Respinge excepţia nulităţii recursului. Respinge recursul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi 22.11.2018.

elphax

Care sunt etapele următoare?

Quest

Common sense will get you far !

timisoreanul

Este o veste extraordinara pentru Timisoara, care in partea de sud e sufocata de tiruri care intra in oras. Cumva i se face dreptate, cum i s-ar face si Bucurestiului daca s-ar construi A0 si s-ar reabilita centura pe tot traseul. Tirrena Scavi din cate stiu eu pana acum a dus la bun sfarsit toate proiectele, inclusiv aici in zona. Imi amintesc ca au reabilitate anumite tronsoane din DN6 si ca au construit loturi de autostrada pe A1 Timisoara-Lugoj si A10 Sebes-Turda. Sa speram ca si acum isi vor pastra seriozitatea. Va fi o lucrare destul de complexa.

Lvs_tm

Pot sa confirm TS, sunt foarte seriosi am si lucrat/colaborat cu ei.
Pacat insa ca se face cu o banda pe sens, insa decat nimic e bine si asa...