News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

NGC

Quote from: tom_sawyer on May 22, 2018, 07:07:42 PM
Quote from: NGC on April 11, 2018, 09:28:04 PM
Contestatiile ALPENSIDE si DANYA CEBUS ROM de la CNSC au fost scoase de pe rol si se vor conexa cu contestatia TRAMECO de la TB, iar decizia va veni de la TB.

Ionut, in dosarul de contestatie de la TB sunt toti contestatarii din tabel in calitate de reclamanti, impreuna.

Corect! Mai pot contesta decizia doar DANYA CEBUS ROM si TRAMECO, pentru ca ALPENSIDE a renuntat de buna voie la contestatie.

zoltan.csoka

#361
Cred ca a expirat termenul pentru contestații. Se mai aude ceva nou?

Manu_Tm

Se pare ca nu avem noroc... TRAMECO a facut contestatie la decizia TB  :(

Data de judecata 18 Iunie

Detalii dosar: http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000820592&id_inst=3

zoltan.csoka

#363
Eu nu mai înțeleg nimic. Noul dosar s-a înregistrat in 17.05, cu o zi înainte de decizia TB legată  de vechiul dosar.

Înseamnă ca acesta este un proces nou si nu recurs la decizia din 18.05?

De câte ori se poate face asta?


NGC

Credeti ca daca era asa nu dadeam noi de veste? ;)

De ce trebuie voi sa va luati dupa toate prostiile scrise de unii "ziaristi"? :o

Autorul articolului citeste forumul si a vazut primul mesaj de pe pagina asta, dupa care a trantit repede un articol de senzatie.

Contestatia TRAMECO despre care ati scris mai sus este pentru PiSi 5 si am scris mai demult despre asta !!!

Quote from: NGC on May 20, 2018, 08:04:55 AM
Quote from: NGC on May 17, 2018, 08:33:41 PM
Am uitat ce era mai important.

"Proiectare si executie autostrada Sibiu - Pitesti, Sectiunea 5 Curtea de Arges – Pitesti km 92+600 – 122+950"

Informatia inca nu este publica, dar avand in vedere ca in principiu maine va fi, va spun deocamdata "pe surse" ca asocierea condusa de TRAMECO a fost descalificata in etapa de evaluare tehnica si a contestat descalificarea la TB.

Quote from: Ionut on May 17, 2018, 09:04:27 PM
Sa ne confirmi te rog. E importanta licitatia.

E confirmat.

Asteptati inca putin pentru hop. O sa revin.

zoltan.csoka

#366
Mulțumim pentru lămurire :)

nabucodonosor19

Merci NGC, asteptam vesti calde :)

racer2heaven

Multumim NGC, asteptam cu nerabdare noi vesti...si inceperea lucrarilor!! :)

Dominik

Chiar sunt curios cand se termina telenovela asta odata cu Centura Timisoarei  ???  >:(
You're in Steelers Country

tom_sawyer

Quote from: NGC on May 23, 2018, 07:20:55 AM
Mai pot contesta decizia doar DANYA CEBUS ROM si TRAMECO, pentru ca ALPENSIDE a renuntat de buna voie la contestatie.

Daca se cauta aici dupa "DANYA CEBUS ROM" sau "TRAMECO" nu pare sa mai fie noi dosare.

Avem ceva noutati? Eu cred ca nu au mai contestat...

NGC

Dar motivarea? Scrie cumva acolo despre cand au trimis motivarea? ;)

Dar despre contestatia pentru PiSi 1 scrie?

Am mai spus, nu tot ce apare pe paginile CNAIR, CNSC, TB, CAB, SEAP, SICAP este actualizat la zi. ;)

NGC

Am uitat sa va zic despre asta.

CNAIR a lansat licitatia pentru "Intocmire documentatii cadastrale si rapoarte de evaluare in vederea dobandirii prin expropriere/transfer a imobilelor necesare realizarii lucrarii de utilitate publica "Varianta de ocolire Timisoara Sud"".

Quote
Obiectivul general al contractului este achizitia de servicii de intocmire documentatii cadastrale si rapoarte de evaluare pentru dobandirea prin expropriere/transfer a unui numar de 548 imobile estimate, necesare executarii lucrarii de utilitate publica "Varianta de ocolire Timisoara Sud", pe raza unitatilor administrativ - teritoriale Timisoara, Sinmihaiu Roman, Sag, Giroc, Mosnita Noua, Ghiroda din judetul Timis.

Valoare estimata: 1.017.088,00 RON fara TVA

Fonduri: POIM

Termen depunere oferte: 25.07.2018

racer2heaven

Intrebare:

In tot acest timp ce se intampla, pana la obtinerea expropierilor? firma desemnat castigatoare se ocupa de proiectare? sau se asteapta semnarea contractului de desemnare?

elphax

din cate stiu eu nu s-a semnat nimic ...
nu cred ca vedem miscare pana in vara anului viitor