Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Fili

Ionut, la enumerarea acestor 2 filmari, spune si data efectuarii lor, pt exactitate.
Multumim Bogdy!
Asteptam filmul...
m-am trezit de dimineata, SPECIAL pt asta.

Cer public demisia ministrului Silaghi, pt lipsa de profesionalism, in cazul Romstrade:
Sus, lotul Blue Air& Romstrade
Jos, lotul Alpine.


Ionut

Eurocopter a filmat prima data pe 20 iulie. Bogdymol a filmat ieri, 4 august.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Eurocopter

Am facut decontul catre Bogdymol, 350 RON. Saptamana aceasta voi zbura si eu la Suplacu. Cred ca putem actualiza bugetul si face eventual niste planuri de viitor.

Ionut

Pai sunt 880 RON ramasi de cheltuit. Sa ne spui bugetul final pentru Suplacu-Bors. Se strica vremea saptamana asta de miercuri, din pacate... sau ma rog, din fericire, ca se mai racoreste. Dar nu stiu cum vei gasi o fereastra sa poti zbura. Tu stii mai bine.

Eurocopter

Asta e o problema pentru ca initial programasem zborul vineri avand in vedere ca miercuri si joi sunt plecat. Sa speram totusi ca se va putea zbura. Bugetul cheltuit il voi anunta dupa zbor cand stiu exact cat am cheltuit. Dar cu siguranta nu va depasi 450 RON.

sebba

am mai avea un zburator in zona arad care ar putea face zboruri pentru filmari (cu avion ULM)
nu cred insa ca are camera performanta, o sa vb cu el cand se intoarce, acum zboara pe la brasov

asta asa, ca back-up, daca eurocopter sau bogdymol vor fi ocupati.
Sailing away! S/Y Haimana

ciprebbe

Azi laCluj vremea este buna. Sa speram ca eurocopter e in aer si vine cu vesti
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Quote from: ciprebbe on August 10, 2012, 07:57:44 AM
Azi laCluj vremea este buna. Sa speram ca eurocopter e in aer si vine cu vesti

Dada, am zburat, iar pe diseara e gata si filmuletul. :)

lautaxi

Abia asteptam sa vedem Suplacu-Bors dar oare un Sibiu-Deva pe cand?

Ionut

Super tare, asteptam cu interes! Deva-Sibiu peste 3 saptamani zic eu, cel putin... sa asteptam sa mai puna asfalt, sa vedem un progres.

Eurocopter

Quote from: Ionut on August 10, 2012, 01:54:55 PM
Super tare, asteptam cu interes! Deva-Sibiu peste 3 saptamani zic eu, cel putin... sa asteptam sa mai puna asfalt, sa vedem un progres.

E posibil sa am ocazia sa fac Orastie-Sibiu catre sfarsitul saptamanii viitoare. Daca nu are nimeni nimic impotriva as recomanda sa o facem atunci deoarece voi pleca apoi doua saptamani in concediu iar la intoarcere e posibil sa fiu prins de mai multe treburi. Cred ca un Orastie-Sibiu ar fi suficient avand in vedere ca tocmai au aparut acele filmulete din deltaplan cu Deva-Orastie.

De asemenea, tot cu acceptul vostru, as dori ca pe langa costul combustibilului sa adaugam o suma de 50 RON/zbor pentru acoperirea unor cheltuieli suplimentare - aici intra o solutie de curatat pt avion, un ciubuc la baietii de la aeroclub, etc.

ciprebbe

Excelent....Bravo Eurocopter!!!
Poate se incarca filmuletul inainte sa plec din tara, daca nu sper sa am net acolo sa va mai pot urmarii. Daca nu 2 sapt scapati de mine si eu de voi :P:P:P
Am sa incerc sa fac poze "pe unde merg" eu si sa va incant apoi cu ele.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Ai facut Sibiu-Orastie pe 2 iulie... se merita sa faci dupa o luna si jumatate? Nu stiu ce sa zic... personal cred ca ar fi mai bine la inceput de septembrie, dupa ce te intorci. Dar daca nu vei avea timp atunci pentru siguranta ar fi OK sa faci o filmare. Nu stiu, cum ziceti si voi.

Mi se pare OK sa fie si suma de 50 RON/zbor pt cheltuielile diverse.

@ciprebbe: drum bun, vacanta frumoasa si sa faci multe poze, ni le arati dupa la jurnalul de calatorie! :cheers:

bogdymol

Eu recomand sa mai asteptam putin cu filmuletele pe Deva-Orastie-Sibiu... nu de alta, dar relativ recent s-a filmat aceasta bucata si cred ca nu vor fi atat de evidente modificarile. Consider ca ar fi mai bine in Septembrie.

Si eu sunt de acord cu suma de 50 lei/zbor pt alte cheltuieli.

Si inca ceva: cand s-a inceput proiectul foarte multe persoane au contribuit financiar ( :applause: ), dar cand va fi a doua tura de strans bani nu stiu daca se vor mai strange atatia, asa ca trebuie sa avem grija sa nu-i cheltuim aiurea.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele