Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

Quote from: Ionut on July 24, 2012, 12:09:15 PM
OK, atunci bogdymol te rog sa ne dai si un buget. Ar trebui sa fie mai putin de 550 RON, altfel nu are sens, poate face Eurocopter. Ramane pe Eurocopter atunci sigur A3 Bors-Suplacu... si asteptam vesti de la Arad. :)

@Eurocopter: daca faci ambele zboruri vrei sa le faci pe ambele in aceeasi zi? Adica depinzi cumva de vesti de la bogdymol? Oricum vad ca toata lumea vrea sa facem Bors-Suplacu, deci poti sa-ti faci "bagajele" de pe acum.

Nici nu se pune problema sa le facem pe amandoua in aceeasi zi. Si la cele de 3 ore iti faci fundul plat sa nu mai vorbim de un Cluj-Suplacu-Nadlac-Cluj de vreo 4 ore si jumatate sau chiar mai mult. Trebuie sa fie zboruri separate.  :)

ciprebbe

Deci 2 zboruri separate :D
atunci vezi pe cand poti decola pe Bors-Suplacu sa ne dai si noua de veste
Si pe cand il poti programa pe cel de pe A1 (asta daca nu vine bogdy cu vesti bune de acolo).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Quote from: ciprebbe on July 24, 2012, 01:31:30 PM
Deci 2 zboruri separate :D
atunci vezi pe cand poti decola pe Bors-Suplacu sa ne dai si noua de veste
Si pe cand il poti programa pe cel de pe A1 (asta daca nu vine bogdy cu vesti bune de acolo).

Va anunt luni cand avea loc primul zbor.  :)

Ionut

Ce rapid esti! :)
NEAPARAT SA PUI WATERMARK! Mai ales ca facem "promovare" runda asta... tare curios sunt cat a mai lucrat Bechtel.

ciprebbe

Pana va decola sa ne amintim ultima filmare aeriana realizata aprox acum 10 luni.
Sunt curios fata de filmulet daca se va vedea ceva progres

http://www.youtube.com/v/M1oex96PLbE&feature=plcp
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Parca vad ca ne apuca plansul si la vederea filmuletului de anul acesta...

Ionut


davyl

Garantat nu vor fi mari modificari... Dar sectiunea merita filmata pentru comparatie. Poate se vede unde trebuie si se mai schimba cate ceva...

lautaxi

Quote from: Eurocopter on July 26, 2012, 03:02:22 PM
Parca vad ca ne apuca plansul si la vederea filmuletului de anul acesta...
Cand pleci acum la urmatoarea filmare , nu ai putea sa filmezi pista noua care se construieste la aeroportul Cluj ? Sunt curios care e stadiul lucrarilor....

Eurocopter

Quote from: lautaxi on July 28, 2012, 11:53:32 AM
Quote from: Eurocopter on July 26, 2012, 03:02:22 PM
Parca vad ca ne apuca plansul si la vederea filmuletului de anul acesta...
Cand pleci acum la urmatoarea filmare , nu ai putea sa filmezi pista noua care se construieste la aeroportul Cluj ? Sunt curios care e stadiul lucrarilor....

Aaa, era sa uit, merci ca mi-ai adus aminte.  :lol:

http://www.youtube.com/v/h_Okuez-pBY

Ionut


Eurocopter

Quote from: Ionut on July 31, 2012, 08:16:59 PM
Am si uitat, Eurocopter ai zburat ieri?!

Nici vorba, anuntasem ca voi anunta luni adica ieri, data in care va avea loc primul zbor (cred ca am omis o virgula si m-ati inteles gresit).  :) Din pacate nu am putut sa va dau o data sigura dar 99% ca saptamana viitoare facem un zbor daca nu intervine ceva neprevazut.

ciprebbe

Sa speram ca se indreapta vremea in zona asta a tarii si se va putea zbura.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

@bogdymol: ai un raspuns / ai rezolvat ceva cu motodeltaplanul pentru Arad-Nadlac sau il trimitem tot pe Eurocopter?

bogdymol

Quote from: Ionut on August 02, 2012, 11:25:12 AM
@bogdymol: ai un raspuns / ai rezolvat ceva cu motodeltaplanul pentru Arad-Nadlac sau il trimitem tot pe Eurocopter?

Gata, am rezolvat :)

Sambata dupa-masa (pe la ora 18) va fi zborul daca nu intervine nimic. Se va filma dintr-un . Inca nu stiu daca voi agata o camera de aripa, daca voi filma eu din mana (sau poate amandoua). O sa vad la fata locului cum fac ca sa iasa cat mai bine cu aparatura pe care o am.

Costurile nu le stiu momentan, dar nu cred sa fie extrem de ridicate. Oricum, va fi mult mai ieftin decat sa faca Eurocopter un zbor Cluj-Nadlac. Discutam dupa zbor de aspectul acesta.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele