Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eurocopter

Quote from: simba on October 03, 2012, 10:24:11 AM
Daca se poate as vrea sa contrubui si eu. Niste info si pentru mine va rog

Ti-am raspuns prin private message.  :)

sebba

Nu vreau sa-l faultez pe bogdymol, departe de mine gandul asta, dar daca el nu poate am un prieten in arad care poate face si el zboruri ptr filmat arad-nadlac,
Daca vreti il pot intreba. Raspunsul imi e indiferent, nu am de castigat nimic din asta. Eu, adica...
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Vorbiti voi direct si stabiliti. Ne spuneti si noua apoi. :)

Ionut

Situatia la zi la bugetul pentru filmari:
Total fonduri: 2310 RON plus inca doua noi contributii = 2650 RON
Costuri filmare Eurocopter 1 octombrie: 660 RON
Total ramas: 1990 RON

sebba

am vb cu 2 prieteni de-ai mei care ar putea face zorul arad-nadlac
in principiu e "facubila" treaba, mingea e la ei, astept acum sa-mi zica si cand pot face zborul cu pricina
inter timp o sa produc eu o camera video, cred ca pot lua un gopro de undeva

cum am ceva concret, sper curand, va anunt
Sailing away! S/Y Haimana

sebba

informatie de ultima ora dar totusi neverificabila, inca. sursa_secreta e totusi una care nu vorbeste doar ca se afle in treaba

se pare ca un avion de-al aeroclubului romaniei a primit sarcina de a filma lugoj-nadlac si apoi ceva prin zona sibiu
filmarile ar trebui facute in zilele urmatoare, maine-poimaine, ceva de genul asta.

si referitor la prietenii mei cu avioane... inca nu mi-au dat un raspuns foare clar. posibil in WE care urmeaza sa putem filma arad-nadlac
pana atunci vedem si daca filmeaza "oficialitatile" si daca vor filma poate mai economisim niste bani
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Daca ar filma ar fi prima dovada ca impreuna putem misca niste lucruri. Sa vedem... merci de info! :cheers:

davyl

Exact, si pe mine ma surprinde stirea asta, chiar neoficiala. Daca se confirma ar fi prima oara cand s-ar putea spune ca impreuna am reusit sa miscam un mastodont... :) Dupa principiul: daca ei au putut, noi nu putem fi mai prejos! :)

sebba

Nu pot spune nimic oficial ca nu detin asemenea informatii dar se pare ca se confirma stire.
Avionul care va filma este cam ready-to-fly si are si camera deja montata...

Sa vedem si cand va face zborul si mai ales cand vor publica filmarile

Nu stiu sa zic acum daca noi i-am miscat sau asa s-a nimerit.
As vrea sa cred ca avem guvernanti care asculta si ce zice poporul, nu numai ce asculta ei acum...
Treaba coincide cu inlocuirea avionului care a cazut la Şiria, avion ce facea initial filmarile.
Sailing away! S/Y Haimana

sebba

se pare ca a filmat deja sau chiar acum se intampla intamplarea...
incerc diseara sa produc filmul dar trebuie sa vad si daca imi va da voie sa-l public
oricum... important e ca au inceput, azi, maine, poimaine.... va fi si publicat, cred, ca altfel nu ar mai avea rost...


pana acum stiu ca a filmat in zona Lugoj, probabil nodul de la A1 de acolo.... vedem...
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut


Eurocopter

Felicitari pentru implicare Sebba! In ce conditii ai aranjat zborul? Sa ne spui daca ai platit ceva de la tine si e nevoie sa decontam.

sebba

Tnx man dar nu e meritul meu.
Eu vorbisem cu cineva sa zboare pe arad-nadlac si asteptam raspunsul.
Intre timp am aflat de "directiva" aeroclubului care a solicitat zborul, e u nu m-am ocupat deloc de asta si nici bani nu trebuie sa dam. Doar am aflat si am zis... astept acum sa vad cum obtinem filmarea
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Quote from: sebba on October 10, 2012, 08:22:18 PM
Tnx man dar nu e meritul meu.
Eu vorbisem cu cineva sa zboare pe arad-nadlac si asteptam raspunsul.
Intre timp am aflat de "directiva" aeroclubului care a solicitat zborul, e u nu m-am ocupat deloc de asta si nici bani nu trebuie sa dam. Doar am aflat si am zis... astept acum sa vad cum obtinem filmarea

Interesant, s-o fi trezit MT sa puna din nou aeroclubul la treaba dupa articolele si criticile din presa?  :)

sebba

Din pacate nu am putut obtine filmul, nici macar nu l-am vazut... dar am inteles ca are cam 10Gb, neprelucat, si s-a filmat de pe la Caransebes-Lugoj pana la Nadlac, undeva la 2:30 ore
Sailing away! S/Y Haimana