News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 3 Guests are viewing this topic.

iuli

La pasajul de la Freidorf era proaspat rerascolit pamantul. Nu am vazut urme de utialje dar se vede ca cineva de foarte curand a curatat stratul vegetal care aparuse de la abandonarea celor de la TS.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

pum89

In zona Rudicica se lucreaza si noaptea la centura de cateva zile.

pum89

#1127

Se lucreaza in ritm alert in zona Rudicica.

Au inaltat cu pietris foarte mult centura, aproape 2m

iuli

Nu au fost atatea utilaje pe santierul asta in total cat a fost TS.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dr4qul4

sunt utilaje UMB sau au gasit vreun subcontractor local?
Nu par portocalii...
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

pum89

#1130
Pe unele utilaje apare sigla UMB


Cetatean

Probabil cumpara material din zona de la balastiere.
Il aduc si il astern.

culi

https://www.opiniatimisoarei.ro/alai-de-camioane-si-utilaje-pe-centura-sud-timisoara-umbrarescu-lucrari-in-forta-si-noaptea-video/02/08/2023

"Marti, un alai de camioane si utilaje a fost filmat in zona Rudicica, unde asterneau balast. Aceasta dupa ce zilele trecute, altele au fost vazute la treaba in dreptul pasajului de la Giroc, intre Ghiroda si Mosnita angajati ai UMB faceau masuratori, iar in zona Urseni – calea ferata se intindea umplutura.
Mai mult, muncitorii au lucrat si noaptea cand ziua se anuntau temperaturi caniculare."


TibiV

O filmare publicata pe 2 august, care nu a fost postata pana acum, de  la frameD Future PRODUCTIONS: UMB la Timișoara! CENTURA SUD - S-a finalizat decopertarea. De luni se intră în forță!


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cryu

#1134

Am fimat ieri integral Centura Sud si situatia sta in felul urmator

-a inceput UMB de o saptamana  treaba
-toate utilitatile sunt relocate (inclusiv la nodul cu Mosnita unde era cel mai mult de lucru)
-a inceput UMB lucrul pe sectiunea Mosnita - Giroc unde era mai nimic facut de catre Tirrena
-am vorbit cu un inginer UMB , care efectiv a confirmat de o saptamana au inceput , momentan nu sunt multi oameni (insa se lucreaza 24/7 in 2 ture ) insa vor mai veni si alti oameni
-nu au subcontractat nimic (depozitele de balast ce se vad in filmare sunt platite de UMB doar sa le aduca in santier si atat se ocupa ei de restul)
-multe portiuni cu asfalt si structuri ridicate
-cand am intrebat care ar fi termenul de finalizare (inginerul UMB nu a stiut clar dar a zis ca daca vin mai multi oameni in cateva luni ar fi gata )

Lotul foarte simplu pt UMB , daca se pun serios pe lucru in 8-10 luni ar fi gata , nu mai este nici un obstacol(birocratic or relocari)

Este prima mea filmare&editare video asa ca nu dati cu pietre  :)  :)  :)  :)

Vlad94

Felicitări pentru efort! Vad ca s-au pus pe treaba. Chiar sunt sanse sa se dea drumul mai repede la Ghiroda-Mosnita.

TibiV

#1136
@cryu
multumim! Faina filmare!

Nu vine o avalansa de pietre catre tine...

Toti "dronarii" au invatat "din mers". Peste un an, vei fi "guru" in domeniu...  :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pum89

#1137
Zona Rudicica









pum89

#1138
Folosesc zona Rudicica pentru depozit de balast, nivelul centurii va fi de 1-1.5m

https://streamable.com/ekiy37

a.l.x

Centura SUD Timișoara 12.08.2023


Mulțumim Benzar Ilie