News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Vlad94

^^Nu e absurd, ci prea tarziu sa se mai schimbe. De abia au inclus giratorii la Drumul Boilor si Calea Urseni.

mircea

Când s-a introdus giratoriu la Calea Urseni? :o

Ionut

NU s-a rezolvat cu girația de la Urseni, din ce informații am eu. Dimpotrivă.

a.l.x

#1083
QuoteANUNȚ PUBLIC
        COMPANIA NAȚIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE (CNAIR) SA, titular al proiectului "Varianta de ocolire Timișoara Vest" propus a fi amplasat în municipiul Timișoara, comunele Sânmihaiu Român și Săcălaz, intravilan și extravilan, jud. Timiș, anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către APM Timiș, în cadrul procedurii de evaluare  a impactului asupra mediului de a se supune evaluării impactului asupra mediului, a nu se supune evaluării adecvate și a nu se supune evaluării impactului asupra corpurilor de apă pentru proiectul "Varianta de ocolire Timișoara Vest", propus a fi amplasat în municipiul Timișoara, comunele Sânmihaiu Român și Săcălaz, intravilan și extravilan, județul Timiș.

Proiectul deciziei etapei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul autorității competente pentru protecția mediului APM Timiș din municipiul Timișoara, B-dul Liviu Rebreanu, nr. 18-18A, în zilele de luni-joi între orele 8:00-16:30, vineri între orele 8:00-14:00, precum și la următoarea adresă de internet http://apmtm.anpm.ro – Secțiunea Acorduri de mediu.
Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei etapei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.

Publicul interesat poate depune propuneri în ceea ce privește conținutul raportului privind impactul asupra mediului la sediul autorității competente pentru protecția mediului, APM Timiș, din municipiul Timișoara, B-dul Liviu Rebreanu, nr. 18-18A, în zilele de luni-joi între orele 8:00-16:30, vineri între orele 8:00-14:00, precum și la următoarea adresă de e-mail office@apmtm.anpm.ro, în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.
CNAIR

Din păcate nu am reușit să găsesc nimic pe acest link dat de ei în anunț.Poate postează cineva aici ,acest secret de stat , dacă îl găsește.  :troll:

Vlad94

Oare fac alergie dacă postează și ei link-ul cum trebuie?

a.l.x

QuoteAsocierea SA & PE CONSTRUCT SRL (lider de asociere) – SPEDITION UMB - TEHNOSTRADE SRL a fost desemnată câștigătoarea contractului pentru #finalizarea lucrărilor pe #VOTimișoaraSud!
Cu o valoare de 383,84 milioane de lei, fără TVA, lucrările trebuie finalizate în 12 luni de la emiterea Ordinului de Începere (după semnarea contractului).
Dacă nu vor fi depuse contestații, vom putea începe procedurile pentru semnarea acestui #contract (finanțat prin #FonduriEuropeneNerambursabile) după expirarea termenului legal de 10 zile.
Este un pas #important pentru construcția celor 26 de km ai Variantei Ocolitoare Timișoara Sud, care la momentul rezilierii contractului anterior (cu firma italiană Tirenna Scavi) înregistra un progres fizic de 58,26% (decembrie 2022).

#CNAIR #infrastructura #investitii #dezvoltare #CristianPistol
Facebook-Cristian Pistol

TibiV

Sa fie intr-un ceas bun!...
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dorum

Mai vin si vesti bune pt noi, dar cu intarziere, dupa experimente esuate :(
Dumbravita - A1 si VOTM sunt exemple clare. Strabag & UMB.

Lau

Poate, poate, gasesc o solutie si pentru noul drum de legatura la autostrada, alt contract dezastru...
Cum spunea un fost presedinte: Speranta moare penultima...


a.l.x

Pe unde era atât de bine ascuns?  :lol:  :lol: Nu de alta , dar să știu unde să mă uit și eu în viitor. :lol:  :lol:

NGC

",,Executia Lucrarilor din cadrul Obiectivului Varianta de Ocolire Timișoara Sud" – Rest de Executat"

Doar UMB era ramas aici in cursa, ceilalti fiind descalificati. Ramane de vazut daca se termina asa repede telenovela.

oneLess

Eu aș fi curios să aflu cât au ofertat financiar din valoarea estimată aici de CNAIR!
La Craiova pe DEx12 T1 au ofertat 99%, celălalt competitor Ozaltin a ofertat 80% pentru că știa că vine și UMB!  :-[

MRP

Nimic nou in legatura cu contestatiile ?au cam trecut 10 zile de la anuntul castigatorului.

horyatm

#1094
În primul rând nu sunt 10 zile calendaristice În primul rând se calculează pe zile libere, adică nu se ia în considerare prima și ultima zi, în al doilea rând se calculează de la comunicare deci 2-4 zile în plus. ar trebui cam după 2-3 săptămâni să aflăm cu certitudine. Dar oricum fii sigur că va apărea informația, nu trebuie întrebat.