Drumuri Naționale în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

udar

#210
drum de cosmar astazi intre satu mare si baia mare .......  poze sambata

Cristi232

Sa vezi la fel si pe dn-urile din capitala, pe dn 6, 7, 1, 2...
Bine pe aici a fost si ceva blocaje de la tramvaiul 41

boer_escu

Quote from: adsailton92 on May 07, 2012, 10:27:54 AM
Salut,
Cred ca o sa fie lucrari si mai mari la anul; circulatia nu o sa fie "OK". De la Medias la Sighisoara, a vazut cineva, au demarat lucrarile pe DN14?

Da, am fost eu acum o saptamana pe acel sector si incepusera lucrarile, dar nu la aceiasi intensitate ca pe Sibiu-Medias.

adsailton92

Quote from: udar on May 10, 2012, 06:46:47 PM
drum de cosmar astazi intre satu mare si baia mare .......  poze sambata
Personal, le astept cu nerabdare..:)

bogdymol

Cateva poze facute Duminica dimineata pe DN59 Timisoara - vama Stamora Moravita.

Dupa iesirea din Timisoara:



Soseaua e excelenta aici:





Pana la Deta drumul e destul de vechi si de peticit, dar se poate circula in siguranta fara nici o problema (nu sunt gropi):



La intoarcere era sa ma prinda radarul la coborarea de pe acest pasaj cu 70 50 km/h :D



Intersectia cu DN58B spre Resita:



Centura Deta arata bine. Drumul e lat, dar am observat ca cei care au construit-o au cam uitat de suprainaltare in vreo 2 curbe:



Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

#215
Ne apropiem de Moravita:



Vama Stamora Moravita e in fata:



In vamă nu am facut poze pentru ca a zis iuli ca nu-i voie :)
























:oops:

Punctul de trecere a frontierei din partea Romaneasca:



Semnul de intrare in Serbia (intre cele 2 puncte de trecere) :welcome:



Punctul de trecere Sârbesc:



Serbia :)



Restul pozelor le veti putea gasi aici: Timișoara - Belgrad și retur, cu mașina (Aprilie 2012)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

#216
Super faine pozele, merci bogdymol! Hm, nu stiam ca sarbii au 120 km/h limita pe autostrazi. Asteptam si alte poze! :cheers:

PS: daca ai poze si de pe la Vrset sau ceva de genul pune si pe threadul autostrazilor vecinilor. Thanks!

bogdymol

Am poze de pe tot drumul Timisoara-Belgrad (si jumatate din retur). O sa le postez acolo, dar as prefera sa redenumesti thread-ul "Drumurile vecinilor" pentru ca unii poate vor sa posteze si drumuri obisnuite, nu doar autostrazi. Mersi :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Daca tot ai facut log de calatorie, atunci te invit sa postezi tot ce ai :) mai ales daca sunt poze/video cu drumuri pe boardul Haihui prin lume. Faci un thread nou de tipul asta. Merci fain, sunt curios cum a fost!

bogdymol

#219
Bun. O sa postez acolo :)

edit: vizitati Timișoara - Belgrad și retur, cu mașina (Aprilie 2012) :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

valexandru

Am si eu o intrebare: Bucatica aia de drum dintre cele 2 vame, de cine apartine? Adica cine tree sa refaca asfaltul in cazul in care se strica?
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

bogdymol

Intre cele 2 puncte de control e granita efectiva. Fiecare asfalteaza fix pana la limita de demarcatie. E simplu :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

udar

poze de joi din Satu Mare unde se lucra in oras









:cheers:

valexandru

@udar Tu ai facut turul partii de NV a tarii zilele astea? :lol:
Cum ti s-a parut Satu Mare?
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

udar

asa la prima strigare parca nu s-au investit in el, pare ramas de pe vremea ..........totul gri, doar am trecut nu am avut timp sa fac o scurta vizita sa vad ce mai este nou de acum 2 ani.
da am plecat joi dimineata pe traseul Timisoara-Arad-Oradea-Carei-Satu Nare-Baia Mare(Ciocarlau) si retur joi seara acasa.............. :phew: