News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

adiarc

am gasit acest indemn , intr-un lant de benzinarii...mi se pare o idee excelenta si consider ca ar trebuii adoptata o lege in acest sens aplicabila in dom. comertului sau al serviciilor de orice fel...nu dai bon , plec fara sa platesc  :)


"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Ai vazut asta in BENZINARIE? :o
Pai ce lant de benzinarii nu da bon? Sau wtf, nu inteleg.

dr4qul4

acest mesaj apare si in majoritatea taxiurilor din Bucuresti!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adiarc

vroiam sa subliniez ideea excelenta care ar trebuii extrapolata cam peste tot.....obligatia legala de a avea afisat acest lucru si mediatizarea intensa la Tv......pe principiul acelor reclame : Pt sanatatea d-vostra evitati excesul de...etc...de asemenea posibilitatea legala conform careia ,daca nu primesti bon , poti pleca fara sa platesti .....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dr4qul4

Daca pleci fara sa platesti unui taximetrist care nu-ti da bon......ajungi la spital....sau la politie.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adiarc

exact....dar daca ar fii stipulat intr-o lege , as fii primul care as uza de acest drept...cu toate riscurile de rigoare....momentan este doar un slogan...daca ar devenii lege , cu totul altfel ar sta lucrurile....cel putin in orasele medii si mari , ar creste exponential incasarile din Tva , mai ales in restaurante , hoteluri , etc
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

schimb subiectul si revin la dramele care apar aproape saptamanal pe V.Oltului.Repet ceea ce am mai spus - cei care tergiverseaza proiectul autostrazi pe V.Oltului , au mainile patate cu sange

http://turnulsfatului.ro/28043/accident-grav-valea-oltului-blocata-ambii-soferi-decedati.html

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

igorashu

Quote from: dr4qul4 on November 18, 2014, 06:05:16 PM
Daca pleci fara sa platesti unui taximetrist care nu-ti da bon......ajungi la spital....sau la politie.
Nici, nici :) Am făcut-o eu, după ce m-a dus din Centrul Vechi spre Aviației pe Griviței, Bucureștii Noi, etc. Cică evita semafoarele la 5 dimineața.
Se făcuseră vreo 40 lei (la dus a fost 13 fără bacșiș). I-am urat o dimineață bună și dacă face gălăgie sun la dispecerat să-i fac plângere.
Am crezut că face apoplexie :lol:

MNU

^^
Super... varianta "soft" ar fi fost sa-i dai cei 13 lei... :lol:

florin74

Nu stiu unde sa-l pun asa ca aici e cel mai bun loc.

Continua scandalul la Sala Polivalenta din Bucuresti. STRABAG vs PRIMARIA BUCURESTI&ASTALDI.
Oare cand o sa viziteze Oprescu  DNA-ul?

http://www.tolo.ro/2014/11/18/pentru-a-doua-oara-primaria-descalifica-oferta-de-sala-cu-10-mil-euro-mai-ieftina/

dr4qul4

Nu e chiar așa.
Cei cu oferta mai mica au cam tăiat din locuri si nu au respectat toate cerințele.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

florin74

Daca formulezi cerinte ambigue, si le interpretezi cum vrei tu, sigur gasesti o hiba la oferta care nu iti convine si o descalifici. Oricum, chestiunea cu "aproximativ" din caietul de sarcini este antologica, sper sa nu fie patentata si utilizata la scara larga in Romania, ca va trebui sa organizam alegeri locale din an in an, la cati clienti o sa aiba DNA-ul.  :lol:

Oricum Astaldi sunt transpartinici, cred ca este "aur curat" directorul pe Romania.  :D

nicolaem

cred ca florin se referea la cerintele aparute mai demult tot pe blogul lui tolontan:

http://www.tolo.ro/2014/09/15/o-tara-aproximativ-cinstita/

e pacat ca de 2 ani se chinuie sa liciteze o sala.

alecu26

poate faceau mai putin...dar Astaldi putea sa faca CIRCA oricate. Adica si 10 locuri...sunt tot CIRCA 30000.

Pacat ca nu au dat-o de la inceput lui Vinci...care avea blatul facut de aproape 2 ani. Exact...DNA ce dracu face daca eu, neica nimeni stiu ca era pentru VINCI inca de acu vreo 18 luni??? Plus ca oferta lui Vinci chiar a fost depusa inainte de lansarea licitatie initiale. Asta in Romania anului 2013.

Cea mai cinstita solutie ar fi relicitarea. Sunt sigur ca Strabag ar castiga din nou. Un calcul elementar, care-l poate face si primaria arata ca Pretul/loc e mai mic la Strabag.

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

savagedanyro

TIMISOARA 2021 !