Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 30 Guests are viewing this topic.

RaduC

Forțele de dezvoltare a infrastructurii
"Căștile Portocalii"
Poate și sloganul acesta sa încurajeze purtarea căștii

26ld

Din pacate, a fost nevoie de o tragedie pentru ca siguranta sa fie luata in serios la locul de munca si sa nu mai creada atatia ca lor nu li se poate intampla nimic rau. Sper ca de acum in toate filmarile sa ii vedem respectand normele de siguranta si nu doar sa ne multumim ca ei muncesc, nu gandesc.

raulbogdan23

Quote from: rota on September 30, 2023, 11:02:40 PMnu vad eu bine sau toată lumea poartă cască de protecție?  :o  8)

A venit frigul la Cluj, seara nu sunt mai mult de 10 grade :lol:

Cristian 74

Când e și Răducu prin zonă, avem 2 perspective. Vin și eu cu a mea, la o zi după el. Nădășelu-Mihăiești.



TibiV

Quote from: Cristian 74 on October 01, 2023, 12:48:40 PMCând e și Răducu prin zonă, avem 2 perspective.
Va completati perfect...  ;)
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

athosga

Am observat ca pe tronsonul Poata Salajului - Nusfalau este proiectat un nod fix la capatul centurii Zalaului. Logic (zic eu) apare intrebarea: nu ar fi logic sa fie licitate separat cele doua parti sau macar sa fie terminat mai repede partea Zalau - Nusfalau (pt ca este mult mai usor de terminat, decat tunelul)? Atfel timp de 1-2 ani ar lipsi doar zona tunelului si s-ar circula pe centura + DN pana la Poarta Salajului? Scuze, daca a mai fost.

Alpin

S-a mai discutat. Sigur ca ar fi logic si normal asa. Se vine pe autostrada pana la Poarta Salajului, se urca  Mesesul pe doua benzi, se coboara pe centura Zalaului si mai departe pe autostrada pana la....Atlantic. Clar e mai bine decat europeanul Cluj-Oradea , prin Gilau,Huedin, Alesd,etc. Dar oare se mai poate imparti lotul Poarta Salajului-Nusfalau?

Allex

Sau antreprenorul ar putea finaliza si da in curculatie acest segment pana e gata tunelul. Deschidere partiala, s-a mai practicat.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

montaniardul

Cand vezi ce bine lucreaza UMB, dar iti "revii" gandindu-te cat mai este de lucru la celelalte tronsoane ramase pana la granita ...  :((

ludus

#33400
O scurtă vizită pe șantierul A3, lot Chețani-Câmpia Turzii. De la Chețani și până la râul Arieș este turnat asfalt peste tot. Se mai lucrează la betonare pod Arieș și pasaj Hădăreni. Cam două-trei luni de lucru (cu tot cu ploile aferente)  :)





































































T. Luduș

montaniardul

@ludus ai avut ocazia sa mergi cu bicicleta pe autostrada!  :lol:

ludus

Nu e prima dată, am mers si pe lotul Chetani-Iernut.  ;)
T. Luduș

mike_us

Hai ca in curând am legat Tg Mureș de Cluj Napoca.

klax187

cum se simte asfaltul cu bicicleta? Avem trambuline la capetele pasajelor?  :lol:  :lol:  :lol:  O:-)