News:

.

Main Menu

Recent posts

#1
Autostrăzi (A) / Re: Autostrăzi în România: dis...
Last post by mirceaeliade - Today at 01:27:11 AM
E posibil sa fi scapat ceva noutati, dar oricum foarte slabuta una mai cu noutati. Probabil sunt ocupati cu scrieri de carti pentru campanie.  Sau/si asteapta campania efectiva ca sa dea la TV "marile progrese" ale ultimului cincinal electoral:



#2
Autostrăzi (A) / Re: Autostrada A7 Ploiești-Mil...
Last post by NoWords - Today at 01:08:50 AM
Vor exista intarzieri pe toate loturile, problema e sa nu minta, ci sa dea termen realist.

Oh, wait, au facut asta deja  :troll:
#3
[B-IF] Proiecte / Re: [B] Discuții, lucrări şi p...
Last post by lone_wolf32 - Today at 12:16:59 AM
Si era nevoie grav de trotuare in zona... dar o sa fie in continuare pentru ca nu ataca toata zona pana la "rondul" Apa Nova
#4
Autostrăzi (A) / Re: Autostrada A3 București-Bo...
Last post by horatiu.cosma - June 02, 2024, 11:10:32 PM
Da, erau discuții prin zona șantierului de stație de asfalt acuma în mai. Au o grămadă de km pregătiți pentru asfalt, deci ar face sens să se apuce, altfel o să aibă de refăcut cam multe zone pe care le tot spală ploile.
#5
Aviație / Re: Vroom vroom... prin aer
Last post by GIV - June 02, 2024, 11:01:18 PM
De la Cluj înspre Carpati


#6
Autostrăzi (A) / Re: Autostrada A3 București-Bo...
Last post by Ionut - June 02, 2024, 11:00:25 PM
Este enorm de mult asfalt de pus pe Bz-Fc. Nicio șansă să vedem stații pe A3 până când nu termină mare parte din asfalt pe A7.

Au și Craiova. Nici vorbă pe A3. Ce asfalt pe A3 în aprilie-mai? Jesus.
#7
[Nord-Vest] Proiecte / Re: [CJ] Infrastructura ferovi...
Last post by ijwtsh - June 02, 2024, 10:55:37 PM
De aici aflam:

QuoteLucrările la noua linie de metoru vor fi inaugurate săptămâna viitoare, în prezența premierului Marcel Ciolacu.
#8
Autostrăzi (A) / Re: Autostrada A3 București-Bo...
Last post by Cristian 74 - June 02, 2024, 10:45:19 PM
@Ionut din mai multe surse - muncitori, mainly, se tot vorbește de aducerea unei stații de asfalt. Plus că au noile depozite de agregate chiar pentru așa ceva. Bine, era vorba de aprilie-mai, au trecut și astea. Probabil aprilie 2025  :lol:
PS: da, cu partea tehnică atunci când e repetiție deranjează. Și frustrarea pe care o am că știu cum am filmat și acum am .... (nu vreau să vorbesc urât).
#9
[B-IF] Proiecte / Re: [B] Discuții, lucrări şi p...
Last post by reiny2000 - June 02, 2024, 10:39:33 PM
În zona aia parcă e o zonă de protecție sanitară și nu-ți dă voie Apa Nova să construiești nimic, de-aia a stat și strada Ghidigeni din sectorul 5 neasfaltată atâta timp. Interesant totuși dacă pot să o transforme în parc.
#10
[B-IF] Proiecte / Re: [B] Discuții, lucrări şi p...
Last post by lone_wolf32 - June 02, 2024, 10:34:24 PM
Între timp pe Ghidiceni... Aproximativ între margelelor și topazului... Ce ma bucur ca nu fac mai multe case