Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Tavi

#1875
In conditiile in care Alpine Bau a licitat, a castigat, a fost serios dar s-a inecat ca rromul la mal nu mai cred in nimic pana nu vad respectivul drum deschis traficului. Discutiile duvernantilor ...poate le ajuta lor. Pe noi ... Doamne ajuta!

CornelB

Gata, a trecut si concertul Iron Maiden, auzul mi-a revenit, urechile nu mai tiuie, berile s-au eliminat.:cheers:
Pana duminica la Rammstein, am o zi libera, adica maine sa fac niste poze si niste filmari cu noua camera de bord.
Maine dimineata, o iau din Gherghitei, apoi Popasului, intru in santier, ma duc la centura si apoi pana la Ploiesti sa imi beau cafeaua:lol: la Mall.
O sa revin mai pe seara cu pozele si filmarile.

Telvanni

Quote from: CornelB on July 26, 2013, 09:41:55 PM
Pana duminica la Rammstein, am o zi libera, adica maine sa fac niste poze si niste filmari cu noua camera de bord.

Scuza-ma, dar nu uita de sambata la Rock the City. Biletul e pe doua zile. Ne 'vedem' la concert.

CornelB

^^^^
N-am uitat, stai linistit, am zis de Rammstein ca-s eu mai "inflacarat" :lol: dupa ei.
O sa vin si maine dupa ce ma intorc de la Ploiesti. :thumbsup:

nenea_hartia

^ Ah, vă urăsc! :((
Nu sunt momentan în țară și îmi propusesem toate astea plus ArtMania...

CornelB

Sunt inca mahmur dupa prima zi de Rock The City, insa asa cum am promis, am fost ieri dimineata si am facut poze pe fiecare bucatica aflata in lucru intre CB si Gherghitei, inclusiv de-o parte si de alta a caii ferate spre Popasului si spre Petricani.
Am fost si la Ploiesti dus-intors, am filmat autostrada in trei filmulete, i-am facut si poze, acum sa imi fac timp sa le postez.
Insa azi e ziua cea mai grea de la Rock The City, ca e cu RAMMSTEIN.:cheers:

CornelB

Prieteni, mai jos este link-ul site-ului, unde am uploadat toate pozele facute sambata.
Sunt toate din aparat. Daca cineva are placerea sa le dea jos, sa le selecteze si sa le puna pe forum, i-as fi recunoscator deoarece stau foarte rau cu timpul si inca ma resimt dupa concertul Rammstein.:cheers:

https://www.wetransfer.com/downloads/a2ca74bda69ef067ae5fc9527aa9a97420130729205803/b8e7cbc1fa0ebc096201d5c8c289170f20130729205803/d70627



Ionut

^ Pun eu pozele cu lucrari, multumim pentru efort! :cheers:














Ionut


Ionut


sebba

se mai aude ceva de desecretizarea contractului cu Bechtel?
sau s-a facut si am ratat eu informatia?
Sailing away! S/Y Haimana

tigrel58

^^
Au fost vrajeli de Buftea.
Cred ca va publica numai dupa ce facem noi cheta si cumparam cortul pentru Comarnic - Brasov. :-[
Sau sa luam o rosie sa i-o punem pe dosar, cum a facut tipa aia ?

CornelB


Multumesc @Ionut pentru efortul de a posta fotografiile.:cheers:

Mai jos, sunt trei filmulete facute cu camera de bord cu A3, iesire din Stefanesti-CB-Ploiesti si invers.

Te rog acelasi lucru ca in cazul pozelor, fiindca la filmulete n-am habar cum se face, n-am postat niciodata pe youtube, sunt paralel complet cu chestia asta.

Mersi!

https://www.wetransfer.com/downloads/54a2113a9d8ee08f36f4cf87511066a820130729210156/cc337a

penad2007

Quote from: tigrel58 on July 30, 2013, 11:36:39 AM
^^
Au fost vrajeli de Buftea.
Cred ca va publica numai dupa ce facem noi cheta si cumparam cortul pentru Comarnic - Brasov. :-[
Sau sa luam o rosie sa i-o punem pe dosar, cum a facut tipa aia ?

Pentru ca ai intrebat.
http://economie.hotnews.ro/stiri-companii-15285958-departamentul-pentru-proiecte-infrastructura-investitii-straine-publicat-cateva-documente-din-contractul-bechtel.htm
Au publicat numai niste pasaje, doar ce le convine.
Manipulare si dezinformare cit cuprinde la guvernul actual.

ciprebbe

#1889
Quote from: penad2007 on July 30, 2013, 03:52:29 PM

Au publicat numai niste pasaje, doar ce le convine.


Cred ca e tot...da e pus aiurea..sunt arhive si vad mii de pagini.

aici link-ul direct pe site la DPIIS

Inclusiv poze oficiale cu stadiul lucrarilor de pe 3C la reziliere.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe