Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mobile

#11655
Sebeș-Turda, în dreptul municipiului Alba Iulia, miercuri 4 iulie '18, din avion:

o parte din lotul 1


și începutul lotului 2

Stefan01

A fost de munca destul. Nu e asa simplu sa surprinzi cat mai multe detalii, sa prelucrezi pozele si sa le pui intr-o ordine cronologica. Am pus peste 200 de poze. Multumesc pentru aprecieri. Multumesc si celui care, din invidie, mi-a daruit astazi un dislike.

Sa revenim la A10. Pacat ca pe L2 nu se lucreaza. Cat priveste dealul de pe L1, nu mi-am dat seama pe unde ar trece autostrada. Voi intreba.

Ionut

Eu ma bucur că dealul ala deocamdată sta locului. Tot nu pot sa cred ca scăpăm fără zid de sprijin acolo.

cfdp

erau la o anumita faza de proiect,  proiectate pe anumite niveluri, placi ancorate. Dar atunci nu era solutia definitiva .

Redox

Stefan01, să trăiești!  :cheers:

nenea_hartia

@Stefan01: Mulțumesc, fantastic fotoreportaj!

mihaihedes

Oare mai au de făcut plimbări cu LATA pe Loturile 3 și 4? Știe cineva cat mai au de măsurat cu ruleta și cu lețu' autostrada?

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk


Ionut

Hai si cu o veste buna...

PE SURSE
Receptie ST3 spre finalul lunii iulie (2018). POATE, POATE chiar si ST4.

Nu este clar daca vor deschide ST3 si apoi ST4 sau daca se va astepta dupa ST4 ca sa se termine testele cu polobocul saltaret si pendulul magic. Sunt din ce in ce mai multe semnale ca se finalizeaza telenovela ST3 in iulie... testele sunt pe final. Nimic nu este 100%, dar pentru prima data parca se vede luminita de la capatul prostiei.

Earthchild

SAPTE LUNI. Pierdute din prostie si fuga de raspundere.

adiarc

Stai sa vezi daca se inaugureaza si sunt "DOAR",7 luni...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

realfanady


TibiV

Puteai sa mai trasezi doua linii care sunt la 100% de o juma' de an...  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

realfanady

Ma gandeam, ca alea sunt gata deja. Daca vreu sa fiu carcotas, Tirrena e 100%, dar cica Porr la 99,5%. Dar ... hai sa nu ne mai enervam. Nu vreau sa ma gandesc la alea, ca ma apuca toti dracii.  :D

prd.marius

Ce "mult" a crescut procentajul celor de la Aktor... >:( Lotul asta e o enigma, nimeni nu stie nimic, nu se lucreaza, nu se reziliaza, nu se stie nimic...

Granata06

^
Pentru ca celor de la CNAIR le convine acest lucru. Nu se lucreaza - constructorul este de vina - nu platim - nu facem nimic.