Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AkaManah

#11595
Azi dimineata am vazut un excavator, un buldozer si cateva camioane care decopertau langa DN, pe partea stanga (Teius -Alba Iulia) undeva intre Florea Oil si Toskana Garden. Nu am reusit sa fac fotografii pentru ca era trafic si nu mi-am permis sa butonez telefonul. DN este plin de semne de avertizare in zona acum.

https://goo.gl/maps/6wqYMiWS1ny

GDPR

Problema rugozitatii se rezolva intr-un mod foarte simplu: cu peria de sarma!  :lol: Spor!  :p


Liviu M

#11597
Quote from: Ionut on July 05, 2018, 01:09:01 PM
mai ne jucam cu polobocul pe asfalt.
Cu polobocul se vor juca deseara, sa spele praful pe care s-au umplut cand au dat cu bolobocul pe asfalt...  :D

LE M-am uitat in dex si inca nu m-am lamurit daca-s sinonime. Eu asa le stiam, cu p butoiul si cu b nivela.

laszlo.robert

ST 2 -autostrada pescarilor. Ori cum foarte slabă mișcare.

liviu

Quote from: alexandruduma on July 05, 2018, 01:22:25 PM
Pai clar ca vor sa le deschida la pachet. Dar cine dupa cine asteapta? Pe ST3 nu sunt din nou probleme de rugozitate si trebuie sa frezeze? Pe ST4 pare OK totul.
Loturile este pentru băieți care vine de la Italia ( cu accent pe ultimul i), în august, de concediu. Pariu?
Traficul urmează autostrada.

laszlo.robert

Băieții care vin  din Italia (marea majoritate ar fi mai interesați de A8 decit de Turda-Aiud,dar mă rog....).A10 va fi un mare ajutor traficului autohton atît intern cît și și internațional.

elphax

problema o sa fie mai devreme
Electric Castle peste 2 saptamani
Untold prima saptamana din august

chiar nu credeam ca se ajunge atat de tarziu

adiarc

cel mai bun mod in care pot iesi la iveala ,presupuse probleme ......este traficul!!!....hai cu el ca nu mai suportam........
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

Cata apa poate sa fie pe lotul 2 !!!  >:(
You're in Steelers Country

AlinC

E o zona de circa 4,2 km, in partea de jos a orasului Teius in care panza freatica e foarte sus. Ce ma surprinde, chiar daca nu ma pricep, e ca in toata zona terasamentul e foarte jos, undeva pe la 1-2 m, ba chiar si in apropiere de Mures, pe portiunea din apropiere de unde se trece spre Capud, de pilda. Daca ajunge Muresul la nivelul inundatiilor din anii `75 ai secolului trecut, cam tot ce se vede pe ultimii 3-4 km din video-ul de mai sus o sa fie sub apa!

alexandruduma

Daca tot nu circulam, macar ne uitam la poze...





Powered by API/PUM imgur uploader

AkaManah

Imagini de ieri si de astazi cu decopertarile de langa DN1 din zona Astoria.











































Powered by API/PUM imgur uploader

voicul

Vreo idee ce este cu ele? La ce ajuta?

tom

Azi a fost vizita oficiala pe ST3(si cred ca si celelalte loturi), cel tarziu maine termina testele de rugozitate si planeitate. Iar sansele pentru receptie sunt mari, deocamdata nu pot spune data exacta, dar e aproape. Asta, daca mai poti avea incredere in ei.

Ionut

Unde ar fi minunea. :) Mai intrebam si noi, sa vedem.