Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

hentz

Cu ocazia asta poate isi face si Tehnologica  macar benzi de decelerare accelerare la baza de productie ,caci este un mare balamuc cu atatea camioane ce ies si intra.
Sa vedem cum vor rezolva si virajul la stanga.
http://maps.google.com/?ll=44.477468,25.969279&spn=0.001682,0.004128&t=h&z=19&layer=c&cbll=44.477467,25.968766&panoid=5cUG1J-VddHFoj9IG1IMjw&cbp=12,280.62,,0,10.87

stangabriel

A1- Dn7 se lucreaza?Parca s-a adjudecat deja.

Ionut

Ei se lucreaza, nu se lucreaza, abia acum s-au dat contractele A1-DN7 si A2-DN2...
Se lucreaza pe sud, o reabilitare simpla... dar e alta poveste. Despre Centura Bucuresti discutam aici va rog, acolo gasiti detalii. :cheers:

marius_ar

Pentru un drum spre litoral care este varianta recomandata de traversare a Bucurestiului (intre A1 si A2): pe CB Nord, CB Sud sau prin Bucuresti?

Ionut

#409
Depinde. :)
De unde vii? Ah, si la ce ora, aproximativ, ajungi in Bucuresti?

marius_ar

Dinspre Arad spre Constanta (dinspre A1 spre A2) undeva pe la ora 10-12, luni.
Am inteles ca CB Nord e finalizata si e aproape pe toata lungimea 2+2 benzi?

sebba

urata ora/zi ptr centura bucuresti :)
cu toate astea as merge pe nord
Sailing away! S/Y Haimana

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Bogo74


iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

Excelente imagini! Cele mai bune imagini de pe centura Brasov. Pt. mine era o nebuloasa legata de ce se face acolo, dar acum mi-e mai clar. Arata f.f.bine!
cont inchis

nenea_hartia

^ O lucrare extrem de folositoare și inteligent făcută. Mulțumesc mult pentru imagini!

hentz

#417
Scurt Update cu Centura Alexandria
Nu am intrat de pe DN6 directia Bucuresti asa ca primele poze sunt din zona de mijloc.
Intre DN6 si DJ504 este asfalt asternut

Asadar ,cam la acest nivel s-a ajuns in zona mediana,pe aprox 6 km.






















Incepe si asfaltul la aprox 2 km de pod









In apropierea podului






Trei deschideri din patru cu grinzile sus













In continuare asfalt



Uploaded with ImageShack.us









Se prefigureaza rondul cu DJ 703















Inapoi


Ultimii 400m















Rondul cu DN6 la Buzescu







Pentru nostalgici  :D


Scuze pentru calitatea pozelor ,majoritatea au fast facute in fuga din mers ,se insera si ma pandea si o furtuna mica. :((


:cheers:

Ionut

Excelent, multumesc de update! Arata foarte bine, pare ca este facuta la o calitate buna. In capatul dinspre Bucuresti era deja binderul pus de cateva saptamani, cand am trecut eu ultima data. Posibil sa fie si stratul de uzura gata...

ciprebbe

Se reiau lucrarile la centura Valcele-Apahida
http://www.time4news.ro/cluj/administrativ/se-reiau-lucrarile-la-centura-valceleapahida.html

"Societatea Keller trebuie sa realizeze pana in 15 decembrie toate lucrarile de consolidare privind constructia zidurilor de sprijin a malurilor, drenarea terenului, montarea pilonilor de mare adancime care sa stabilizeze dealul si captarea de izvoare."
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe