News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 43 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma


Vasilem

#24316
2020 07 29 ora 20 30 Deviere DN14A Zona Bretelelor de acces pe A3 - nod Iernut
Se montau parapeti pe deviere DN14A.
si in plus fata de acum 1 luna a aparut gardul pe deal



laszlo.robert

Au cam lălaito Astaldi terminarea nodului, trebuia să fie gata de vreo lună.

TibiV

#24318
@Laci,
ca sa se descarce unde?
Fix unde se descarca si acum?....

(OK, de acord, ar fi putut sa se grabeasca... Dar fara nodul Chetani, nu pierdem/castigam nimic... :(  )

PS
Cred ca cei mai castigati sunt proprietarii terenurilor dintre 00.15 si 00.30.
Probabil ca pretul acelor terenuri din "interiorul nodului" (la sud de A3, intre bretele) se va inzeci. Avand acces nu direct la autostrada, ci la strada Campului  (ceea este mult mai bine!), despre care s-a mai discutat aici. Strada care chiar daca NU va mai traversa linia CF, va exista in continuare.
Vedeti aici
Nu m-as mira sa se intample la fel pentru peticul trunghiular de la nord de A3, pana in calea ferata.

Chiar sunt curios sa vad din satelit zona aia peste 3-5 ani...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

RaduC

Cred ca Robert se referea strict la nodul Iernut

horatiu.cosma

Păi ei au un contract, îl termină, recepționează, strâng mâna la client și se mută pe următorul proiect. Că doar nu e treaba lor Chețaniul, cum nu a fost nici treaba UMB podul peste Someș de la Gilău. Cel puțin așa ar face un constructor serios până la capăt. Unul serios doar pe jumătate și foarte șmecher, ce a învățat bine "școala dâmbovițeană" ajunge la 97% după care reduce drastic motoarele, "că să vedeți, e greu, e cald, nu prea mai avem bani, câr, mâr, poate dacă plătiți claim-urile pe A4 ne strofocăm cumva să terminăm până la alegeri".

cristi767

^ Exact. Chiar din contră, ar fi avantajat dacă el termină lucrarea, dar din culpa altcuiva, nu se și poate da în funcțiune. Garanția curge o perioada fără trafic. Deci și uzura e mai mică. Per ansamblu ar trebui să iasă câștigat.

Stefan01

Horatiu. Ai spus A4 in ultima postare. Oare faceai referire la Pizzanocchio pe A3 ?

horatiu.cosma


voicul

Vad ca e aproape gata la Iernut, dar mai dureaza ... ceva.
Probabil peste 2 saptamani ii dau drumul, ca e vara si e in Ardeal.

laszlo.robert

Tibi, mă refeream doar la nod( Iernut).Trebuie să dea drumul la circulație prin nod si peste pasaj ca  să termine corpul autostrăzii unde este actualul sens giratoriu improvizat. Si ar fi un real cîștig, se pierde mult la urcare/coborîre la Iernut.   Dacă mai prinzi si trenul nu ai cîștigat  nimic.Din această cauză mulți încă preferă DN-ul între Iernut si Recea (Aeroport Tg.Mures) în detrimentul celor 13,6 km de autostradă.

Dominik

Se mai intarzie mult anuntarea castigatorului pe lotul Nusfalau - Suplacu de Barcau ? Unde probabil castiga UMB, dar se termina luna deja si normal au spus ca anunta la inceputul lui Iulie, stie cineva vreun motiv ?
You're in Steelers Country

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

mihai008

#24328
Aparent data limita a anuntarii castigatorului e 10.08.2020 conform SEAP, dar ai dreptate cand spui ca au anuntat ca vor desemna castigatorul in iulie.

In alta ordine de idei, nu stiu cate sperante sa imi fac. Pt tronsonul 4 din autostrada Pitesti - Sibiu data limita e 30 iulie ora 18.00. Adica mai au 1 ora si 20 de minute si inca nimic  :lol:





Powered by API/PUM imgur uploader

horatiu.cosma

V-a zis și NGC să stați liniștiți că vom afla atunci când vom afla, probabil cu ceva săptămâni înainte de a vedea ceva pe SICAP.