News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 39 Guests are viewing this topic.

Hercule

^^ La A3 pe asfalt in dreptul parcarii nu scrie nimic. Ce se vede in poza ta e watermark aplicat de GMaps.
Deșteaptă-te române!

horatiu.cosma

Marea bătaie de joc de la Șardu (între Nădășelu și Mihăiești), unde i-a "scăpat" la Search acel bloc de case dinspre DN1F și în loc să treacă autostrada între ele și DN, a tăiat satul în două, ducând autostrada mai sus de blocul de case spre centrul satului.


voicul

Pai si cine e vinovat? Eu zic ca GMaps care nu updateaza mai frecvent harta pe modul satelit, oricum in nici un caz cei platiti din banii nostrii sa faca munca de kalitat!

Oarda, Bogota si acum (adica mai peste 3 - 5 ani) Sardu.

GML

^^ Probabil am confundat semnele pe asfalt cu altceva.
Ieri am venit de la Turda la Gilau, si celalalt semn, ca e ceva in 250 de metri, inca e acolo. Singura diferenta e, ca acuma in mijlocul patratelelor albe e si un semn de acces interzis.

ivladbogdan

Quote from: Serguei on July 28, 2020, 05:52:03 PM
Si la giratoriul de la lidl la iernut este terminât ?

Nu, nu este. Se circula extrem de incet pentru ca e foarte rau. Pietris + gropi.

voicul

Eu situ ca BERD a fost mai mereu prezenta in proiectul asta.
Deci nu BERD garanteaza, ci doar niste oameni care muncesc in teren.

Ministrul Transporturilor anunță încă un pas pentru Comarnic-Brașov. ,,BERD este o garanție că această autostradă se va realiza" - VIDEO

https://www.digi24.ro/stiri/economie/ministrul-transporturilor-anunta-inca-un-pas-pentru-comarnic-brasov-berd-este-o-garantie-ca-aceasta-autostrada-se-va-realiza-1344845

SergiuSerj

O gramada de date eronate afisate pe ecran la televiziunea respectiva (dupa jumatatea  videoului)....

pasadia

I-a lovit talentul fotografic pe cei de la DRDP Brașov. La Râșnov, trecerea A3 peste DN73 A.

survola

Era momentul să înceapă să urce grinzile.


ivladbogdan

S-au reapucat timid de lucru la structuri aici: https://www.google.com/maps/@46.4657417,23.9753683,3a,75y,73.4h,82.2t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGCnzZBzPFJPqXuXQvQbVgg!2e0!7i13312!8i6656
:o
O pila din 4 la Campia e gata, la Iernut se tot screm cu giratoriul ala de la Lidl, e facut pe jumatate iar masinile trec pe o suprafata ca dupa razboi. In schimb lucrau la taluz pe breteaua de coborare spre Lidl.

Ce ne intereseaza cel mai mult, la prea-popularul nod de la Chetani astazi la pranz era iarasi "alaiul" in vizita iar Marcu lucreaza in continuare in forta. Ce m-a surprins este ca am vazut si basculante Max Boegl la lucru impreuna cu cele Marcu, or fi inchiriate, sau?
De asemenea am vazut ca au inceput sa excaveze masiv pamant din dealul care se vede aici in departare in partea dreapta:
https://www.google.com/maps/@46.4657367,23.9999753,3a,75y,311.55h,95.56t/data=!3m6!1e1!3m4!1sn42CZw76UplukcGAVugTDA!2e0!7i13312!8i6656

Hercule

Cateva poze din mers pe inserat de la continuarea A3 spre Targu Mures. Se pare ca e decopertat aproape tot traseul portiunii de autostrada, in rest la traseul drumului de legatura cu A3 in zona Metro/Promenada/Cristesti nu se vede inca nici o miscare.

La dus dinspre Targu Mures spre Cerghizel (restul pozelor au fost facute la intoarcere)


Intesectie A3 cu DJ151B
Spre capatul autostrazii, stanga pe directia de mers. La pozele 2+3 de mai jos se vede capatul A3.
(sorry, astea au fost conditiile)






Spre Leordeni/Gheorghe Doja (dreapta)




Intersectie A3 cu DJ151D
Panou informativ


Stanga 






Dreapta


Powered by API/PUM imgur uploader
Deșteaptă-te române!

perded


pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

miszlik

Pe lotul Ungheni-Targu Mures,ce inseamna mai exact "drumul de legatura"? Este tot autostrada,sau drum expres?