News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 37 Guests are viewing this topic.

marinul

Care e procedura de aici? Trameco primeste notificarea ca ei sunt castigatorii finali, ei raspund ca nu-i mai intereseaza, pe urma la fel cu Ictas si la final Strabag? Sau Trameco si Ictas au anuntat deja ca nu mai sunt interesati (nu si-au  mai prelungit ofertele)?

perded


laszlo.robert

#23237
Apropo, se apropie sfîrșitul lunii, știe careva dacă se pregătesc să semneze cu Stabag ciotul de la Tg. Mureș  ?

ciprebbe

Nu au AC asa ca semneaza degeaba..........
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Hercule

Cine trebuie sa le dea autorizatia de construire? Ma uit pe site-ul primariei Targu Mures si nu apare nimic nici macar la certificate de urbanism. Cu etapa asta ar trebui in mod nomal sa inceapa procedura de acordare a AC.
Deșteaptă-te române!

florin74

Ministerul Transporturilor emite AC.

Ionut

Hai mai... am vorbit despre AC pe ciotul asta de o groaza de ori... plus pozitii API la greu... vezi aici.

alexa_adrian2001

Legat de Selina, anul trecut inainte de sarbatori au tras ca nebunii! Se laudau ca termina mai repede. Au sanse?

Ionut

Pot termina ciotul in vara... undeva prin august, estimarea mea. Contractul a fost semnat pe 13.12.2018, 4 luni proiectare si 15 executie. Ordinul de incepere a fost dat pe 15.04.2019. Adunati 19 luni la 15.04.2019 si vedeti cand trebuie sa termine, asta daca nu invoca extensie de timp pentru vreme proasta, eliberare amplasament etc etc.

Mie imi iese noiembrie 2020. Au toate sansele sa termine pana atunci. Deci da, ar finaliza mai devreme de termen.

Ionut

Despre Chiribis-Biharia.

Quote from: Ionut on May 20, 2020, 10:17:50 PM
Si STRABAG are prezenta puternica in zona, prin ARL Cluj si direct. Se stie ca nu au prelungit oferta, cel putin din spusele lui Nea Beni. Incerc si eu sa aflu mai multe.

Mda, am aflat ceva ceva. Un vultur raporteaza ca Trameco/Selina au fost prezenti in instanta. Intrebarea este, de ce ar fi prezenti in instanta daca nu ar avea un interes, daca nu ar avea inca oferta valida? Doar ca sa piarda timpul? Din pura curiozitate? Explicatii logice: ori au inca oferta valida (au prelungit garantia) si daca o au vor fi dati castigatori (desi au fost declaratiile ca nu au prelungit - poate doar la intimidarea/derutarea adversarilor?) sau chiar nu au oferta valida dar au primit ceva promisiuni la schimb de la CNAIR si vor sa se asigure de ce se decide in instanta.

Mai sap.

horatiu.cosma

Poate s-au răzgândit după OUG de recalculare a prețurilor pe contracte pe baza preturilor actuale.

NGC

"Realizarea Autostrazii Brasov - Targu Mures - Cluj - Oradea, Lotul 1: Targu Mures - Ungheni si Drum de legatura - relicitare"

Quote from: ciprebbe on May 21, 2020, 08:09:23 AM
Nu au AC asa ca semneaza degeaba..........

Exista AC nou de saptamana asta si il gasiti aici. S-a scris mai demult ca "se lucreaza" la el dar v-a scapat. :p

18.05.2020: "Continuarea lucrărilor aferente Autorizației de construire nr. 09/26.04.2017 "LOTUL 1 TÂRGU MUREŞ - UNGHENI, km 0+000 – km 4+500 și drum de legătură" din investiţia "AUTOSTRADA TÂRGU MUREŞ – OGRA ŞI DRUM DE LEGĂTURĂ""

ciprebbe

Bun deci de 3 zile avem AC.
Sa speram ca in urmatoarele 12 luni se si apuca de santier.
Sa vedem lalaitii cat o vor mai lalai cu semnarea contractului.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Trebuie să recunosc că s-au mișcat foarte foarte repede cu autorizația. Ma asteptam sa dureze vreo 3 luni minim.

pentium10

#23249
imi aminteste cineva cate benzi pe sens va avea drumul de legatura, sau link la planse
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures