News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 40 Guests are viewing this topic.

voicul

Poate ne anunta @CristiDeme cum e cu grinzile si cand.

Nu e calitatea 1 filmarea, dar ar merita un +1 cei de la CNAIR pentru ea: s-a inteles cum e actvitatea pe vreo 20% din santier.  :D

Dominik

#20821
A3, filmare cu asfaltari de pe lotul Iernut - Chețani.

https://www.facebook.com/cnadnr/videos/884115675256907/
You're in Steelers Country

StefanCelMare

Cine mai presimte o reziliere la Straco?
La cât de nervos era Cuc azi, și cum a vorbit pe A10 cu Aktor care mișcă ceva măcar, cu Straco cred că va șterge pe jos.

c.catalin

#20823
Iernut ora 17:00.




RobertH

#20824
E interesant ce zic datele . Ele pot fi interpretate .

Astaldi progres de 2.38 , iar Straco are 2.24 pe luna aprilie. 
Astaldi progres de 0.62 , iar Straco are 0.62 pe luna martie .
Astaldi progres de 4.19 , iar Straco are 3.59 de la ultimele date pe 2018 pana in februarie.

Deci de anul trecut din noiembrie Straco tine pasu cu Astaldi si totusi de ce in teren pare ca Straco deabia lucreaza ?
Eu am impresia ca pe cei de la Astaldi ii avantajeaza faptul ca sunt cu lucrari mult mai avansate si se creaza impresia ca ei lucreaza mai intens.
De asemenea Astaldi lucreaza si la terasamente , pe cand Straco aproape ca doar la structuri. E mai usor sa vezi progres la Astaldi pentru ca vezi modificari pe front mai mare de lucru , nu doar la cateva poduri.

Desigur in ultimele doua luni, Astaldi s-a mobilizat mult mai bine si cred ca se va vedea diferenta in urmatoarele date.

voicul

Nu stiu daca lucrarile de la Iernut sunt inca luate in calcul pentru Astaldi.

ciprebbe

Si vedem in filmare ca la giratia de la Iernut au montat indicator cu accesul interzis (prin Tarnaveni). Se ridica podul de peste Tarnava Mica si orasul va fi rupt in doua o perioada de timp. Se va ocoli conform indicatorului prin vestul orasului(Dambau-Adamus inapoi spre Tarnaveni si mai departe spre Medias).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

perded

Ieri pe bucata Gilau-Nadaselu UMB era prezent la toate alunecarile de pamant, cu utilaje si oameni, era si pe alocuri restrictionata o banda de mers. Se remediaza.


voicul

Ultimele secunde sunt de la pod de la Aries - impresia mea. E bine ca au dat drumul la structuri si acolo.

pentium10

sincer, dupa ce am vazut cadrele ca a iesit iarba pe terasament nu am mai vizionat mai departe

mersi ca tu ai vizionat pana la final si ai postat acest detaliu
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

florin74

Ieri iesea o betoniera de acolo
Oricum, si daca s-au apucat, la modul in care lucreaza, greu de tot. Nu stiu ce sa cred, sunt din ce in ce mai neincrezator ca vor putea finaliza proiectul. In cazul optimist, daca nu se intampla o minune,  mai devreme de 2021 in nici un caz, in ritmul actual.

mastereve

#20832
@pentium10

unde a iesit iarba se decoperteaza? sau se merge cu un strat nou?

Dominik

You're in Steelers Country

pasadia

Mda, am trecut si eu pe bicicleta pe DJ112B - decopertari si atata tot. Dar multumita presei am aflat cum vor arata capetele tronsonului - si solutia cea mai proasta pare a fi cea aprobata: autostrada se va termina inambele parti in sensuri giratorii. Direct, fara bretele, trompeta sau alte noduri firesti intr-un asemenea proiect.

Capatul nordic practic nici macar nu va putea fi continuat spre Sibiu. A3 se continua dupa sensul giratoriu cu drumul de legatura spre DN73. Dar no, #futureproof.