News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

Sorin62

#18525
^^
Întrebarea era ce fac cei care vin pe Gherghiței dinspre CF spre Colentina: da, vor intra în sensul giratoriu, având însă posibilitatea de a ocoli prin Magneziului, Floruță, Oituz

tigrel58

#18526
Quote from: ciprebbe on November 02, 2018, 03:06:50 PM
.....
La Straco e "praf si pulbere", mai lucreaza doar ei(greu s amai gasesti subcontractori) si doar dintr-o factura in alta....

Horatiu e in teren si va veni cu "noutatile"
Asta este DUREROS....20..21 !!
Recunosc ca sunt foarte SUPARAT pe Straco, am spus anterior...., nu au oameni, au contracte ca sunt politici !!!
PROPUNERE LEGISLATIVA: orice contract cu statul RO sa se INGHETE, PANA NU FAC tronsonul in cauza !!!  :lol:
Asta este SLABICIUNEA legislativa la noi !

voicul

Hopa !!! Are in sfarsit dreptate cu
"Alin Șerbănescu, purtător de cuvânt CNAIR: În acest moment, stadiul fizic este de 93%. Practic, mai sunt lucrări minime de făcut. Totul depinde de mobilizarea constructorului."

Oare de ce au ales tocmai 1 decembrie ca zi de inaugurare?!
Cum se lipsesc unele chestii  :D

Autostrada Urbană este aproape gata - VIDEO (nu e nimic nou, doar niste imagini de azi probabil)

https://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/autostrada-urbana-este-aproape-gata-1025791

Tavi

Un parapet, două parapete. Substantiv, neutru.
Dar ce mai contează gramatica limbii române când dai așa de bine pe sticlă!?

Vasilem

am trecut ieri 3.11.2018 pe langa Hadareni, lotul Straco, si spre surprinderea mea am vazut un excavator, dupa multa vreme fara nici un utilaj prin zona.




Powered by API/PUM imgur uploader


rota

Salut! Am dat o tura ieri cu bicicleta pe A3, Petricani -> soseaua de centura.
Am sa postez cateva poze, pt celalte 150 link-ul de google: https://photos.app.goo.gl/mMjYgCdYCrfjBkF68

















Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

ladposta

@alexandruduma, dar si pentru cei care poate stiu: la podul prezentat de alexandru mai au de facut oare piloni si in mijlocul raului?

teoneo

^ Nu. In mod sigur nu se vor mai face alți piloni. Vor rămâne doar aceștia care se văd.

ladposta


alexandruduma

Traversarile se fac cu tablier metalic. Se observa si din poze ca pilonii ce vor sustine tablierul metalic sunt "plini".

ivladbogdan

Ieri, pe A3, Campia Turzii-Targu Mures.
La Campia Turzii nu era absolut nimeni, iar progresul fata de acum doua saptamani pare insesizabil. Stadiul fizic aici mi se pare extrem de scazut fata de cat ar fi trebuit sa fie deja.
La Hadareni era excavatorul ala care e pozat mai sus, dar nu era nimeni in el sau in preajma lui. Nu am vazut niciun pic de miscare ieri la orele 11-12.
In zona Aeroportului Targu Mures in schimb, totul pare foarte avansat din ce se vede de pe E60. Imi mentin parerea ca vor termina in urmatoarele luni.

In rest, nu sunt un expert, dar din pacate cred ca ne apuca 20-20 sau chiar 20-21 pana circulam de la Ungheni pana la Nadaselu. Pacat.

panda_no 5

Fata de ce a postat rota mai sus mai postez doar ce am in plus

Astazi duminica  la ora 16 se lucre la parapet

20181104_161701 by florin_apo, on Flickr

Tot pasajul peste calea ferata are turnat si stratul de uzura.

20181104_162153 by florin_apo, on Flickr

Au carat cantitati enorme de pamant de pe santierele Bucurestiului si au astupat toata rapa plina de gunoaie.

20181104_162615 by florin_apo, on Flickr

Una dintre lucrarile ramase in urma este montarea de parapet. Mai au o gramada de montat.

20181104_162751 by florin_apo, on Flickr

Aici am ramas putin contrariat. Canal colector de ape pluviale care se deverseaza in balta??????

20181104_162833 by florin_apo, on Flickr


panda_no 5

#18539
Grecii au ceva probleme cu parapetele. Nu prea le iese.

20181104_163606 by florin_apo, on Flickr

20181104_163718 by florin_apo, on Flickr

Prin comparatie uite cum arata parapetele montat pe tronsonul vechi de o firma din Timisoara.

20181104_164604 by florin_apo, on Flickr

20181104_164614 by florin_apo, on Flickr

Inca o nelamurire, poate ne explica colegii de specialitate. Piulite inca nestranse pe tot pasajul peste Popasului? Doua piuite stranse si doua nestranse la aproape fiecare  picior metalic. Mai urmeaza ceva? Ca doar nu le lasa asa cred.
Mentionez ca este montata deja glisiera asa cum se vede in prima poza din acest set.

20181104_164109 by florin_apo, on Flickr

20181104_164135 by florin_apo, on Flickr

Si aceeasi problema generala ca mai pe toate bretelele autostrazilor din Romania. Eu cred ca bretelele sunt prea inguste. Din bordura in bordura sunt 4 metri. Un autocar sau autobuz chiar si de dimensiuni mai mici ramas in pana o sa blocheze total breteaua.

20181104_165028 by florin_apo, on Flickr