News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 37 Guests are viewing this topic.

pbh

Si toate lucrarile astea intr-o luna? Cu AKTOR? Sa o vedem si pe asta.....

Ionut

Crezi si tu imediat toate prostiile si promisiunile. Daca vor termina in decembrie sa fim multumiti. Apropo de hopuri, sunt tare curios ce fac la giratoriul Gherghitei, ca si acolo e nevoie de conectarea A3 cu strada... acolo nu sunt retele? Doar intreb, sa nu fim luati prin surprindere. :lol:

Sorin62

^^
S-a făcut deja așteaptă doar asfaltul.

Ionut

Bun. Poate le face Goose o vizită. :)

paulmare

Ar fi super-bine, cred ca "lucrarile de arta" sunt niste grinzi de parapet, inseamna ca nici hidroizolatie nu va fi asa de pe o zi pe alta
Oricum se misca bine dintr-o data lucrurile

Ionut

Nu inteleg ce ai vrut sa zici legat de hidroizolatie. Podul peste Saulei are hidroizolatia pusa de mult timp. "Mult" = cam o luna de zile.

StefanCelMare

Quote from: Eurocopter on September 27, 2018, 12:06:50 AM
Doar maine in a doua parte a zilei, ati vazut la ce calitate filmam si asta se traduce in fisiere de 10gb+ si timp mai mare de prelucrare. Din motive logistice (API nu isi permite scule profi de procesare), a trebuit sa externalizam si lumea nu poate fi chiar atat de prompta cum suntem noi de obicei. E pe vine, nu rupeti F5 ca acelasi lucru il vedeti si peste cateva ore in plus.  :)

Mulțumim Eurocopter.
Am așa o presimțire că vom da cep la discuții despre Straco  :( (similar cu Aktor pe A10)...

alinuttt

Măcar de s-ar focaliza pe nodul Chețani și bucata de autostrada pana la limita lotului Astaldi să fie gata bucata aia de uz până in 2019 cand termina Astaldi lotul...

reed

Apropo de filmarea de la Gilau-Nadaselu nu pot sa nu remarc ce bine arata dealurile plantate cu salcami,si ce repede au crescut.Fain video

paulmare

Ionut la pasajul peste CF - se vedeau pe una din filmarile lui shoppy ca grinzile de parapet erau doar armate nu turnate
nu stiu la ce se refera el la "lucrari de arta" la podul celalalt

GDPR

^Clipul la care faci referire e din 17 septembrie. Ma gandesc ca in 10 zile or fi avut timp sa toarne si grinzile alea.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Sincer nu inteleg despre ce vorbiti. Am crezut initial ca e vorba de podul peste Saulei. Acum zici de podul peste CF. In fine, poate o sa va lamuresc in cateva minute. :D Poate, nu garantez. Ca nu inteleg despre ce vorbiti. :lol:

Ionut

Vedeti daca va lamureste filmarea asta de acum cateva ore.


GDPR

Da, m-am lamurit. Mai au ceva de turnat.