News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 30 Guests are viewing this topic.

Ionut

#16905
Filmare avion Autostrada A3 Campia Turzii-Targu Mures, 05.07.2018. Enjoy!



PS: acceptam in continuare donatii pentru filmari. :)

Cristi N

Azi dimineata era o pompa elefant langa Petricani, cred ca mai turna un segment de beton peste colector. De cateva zile sunt destul de multi muncitori de la Verta-Tel in zona, zona pare a fi plina de de retele care trebuie mutate.

pentium10

#16907
fata de ultima filmare

Straco: a forat ceva la Campia Turzii, dar fara mare progres in zona nodului Chetani.
Astaldi: a asfaltat o zona buna intre Mures si Bogata + a armat cateva supratraversari
Geiger lucreaza mult sa adoca la cota rampa pt supratraversare
Strabag a mai avansat ceva, dar mai au destul
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Iceman

Multumim pt filmari baieti :cheers:....Strabag pt mine ramane o dezamagire.....La cum lucreaza nu cred ca va termina anul asta  :(

alexbb

Quote from: TibiV on July 05, 2018, 08:47:42 PM
https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/afirmatie-socanta-de-la-cnair-cetatenii-trebuie-sa-puna-presiune-pe-constructori.html

Acest domn este platit din bani publici, oare nu ii este putin jena de toate afirmatiile facute in interviu? Ca nu se poate deschide doar nodul, ca se creeaza aglomeratie si sa puna cetatenii presiune pe constructori? Pentru ce iau acesti oameni banii din care isi permit costumele in care se imbraca? Dumnezeule in ce tara traim...
Ionut, nu stiu cum ai putut purta un dialog fata in fata cu acest... purtator de cuvant al CNAIR. Scuze, dar de astazi nu-l mai pot numi om.

laszlo.robert

Gieger va termina pină la sfârșitul verii.Strabag vad că a accelerat și se vad diferențe față de filmarea de data trecuta.Cred că și ei vor termina pină la sfârșitul anului >muzeu fara nod  Iernut.
Astaldi dacă menține ritmul de lucru,termina pină in vara viitoare>se deschide Ungheni-Iernut circulației, restul lotului Astaldi muzeu fără nod Chetani.
Straco cu greu 20-20 dacă menține ritmul actual (la terasamente nimic +zone mari neatacate)>Iernut-Cimpia Turzii cu ceva emoții sfirsit de deceniu.
Ps. Dacă nu se schimbă intre timp metoda (actual ce-a legală)"rigla de 3 m" de măsurare a planietatii căii de rulare(unde mă gândeam eu așa de secol XXI : dacă tot trebuie să mute rigla din 3 în 3 m ,nu puteau să monteze un mîner la mijloc și să o mute în poziție verticală și facind o plimbare de 5-6 km pe zi ,în loc de 333 plecăciuni/km.Normal că le ies testele negative : persoana respectivă după 200 m vede numai în dungi și valuri.Vorba acea unde nu este cap vai de picioare ,în cazul ăsta de spinare.)

delacroix

Unde va grabiti ? Nu se termina nimic pe CT-TgM anul acesta, doua loturi in 2019 octombrie, 2-3 loturi in noiembrie 20 20.
2 necunoscute:
   -Geiger are urgent nevoie de bani caz in care se va receptiona lotul mai repede (garantia curge de la receptie)
   -licitatie tronson TgM-Vidrasau , poate vom afla pana in mai-iunie 2019 castigatorul.

alecu26

Nici chiar eu nu sunt asa optimist.

Am urmarit atent declaratia domnului Serbanescu. Nodul Iernut se va deschide cu bariera la CF. Asa se traduce ce spune el.

Posibil sa fie pana in 2019 semnarea contractului pe lotul 1, dar se poate sa decurga si mai repede. Adica mai-iunie 2019 e un fel de worst case scenario (sa vedem ce va fi si cu reforma in justitie. In toamna va fi un val enorm de pensionari).
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Gata, am re-postat filmarea, vedeti cateva mesaje mai sus clipul video. Din pacate, YouTube taie foarte mult din calitate... e posibil sa isi revina ulterior si sa nu mai granuleze imaginea (sa optimizeze aiurea), dar deocamdata asta e calitatea. E decenta, insa este sub ceea ce avem brut ca filmare... sa speram totusi ca peste cateva ore (zile?) o sa fie fara acea granulare.

danutzu_1069

Dar se vede f bine. Pe 1080...

Ionut

Se vede se vede, are niste artefacte stupide dar poate dispar. In fine, enjoy! Nu va uitati prea atent la Straco pentru ca va enervati. Dati skip. :lol: Incercam sa vedem care e treaba cu Straco, de ce sunt cu frana de mana trasa.

voicul

La ce situatie financiara are Straco e foarte bine ca e in teren si ca face ceva (nu prea multe totusi).

TibiV

Nu stiu daca Straco are sau nu bani, dar nici nu inteleg de ce a facut aceasta relocare temporara a DN15 la est de Hadareni ?!?!  :o
Banuiesc ca vor sa faca separat rampele pe care DN15 va supratraversa A3, iar circulatia sa se faca printre culeele in lucru...
Dar nu era mai simplu ca relocarea sa ocoleasca toata zona de santier pe o singura parte a DN-ului actual in loc de "S"-ul asta ciudat ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

venache

Primul efect al anuntatului protest de ieri de la nodul A3 de la Moara Vlasiei: in seara aceasta breteaua de intrare spre Bucuresti si cea de iesire dinspre Ploiesti erau din nou blocate.

delacroix

Ar fi fost mai simlu doar ca cineva cu mai multe circumvolutiuni a decis ca A trece peste DN.