News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 36 Guests are viewing this topic.

Europiu

La Iernut e nodul de care zicea Gogoman-Șerbănescu că e gata, da?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Ionut

Da. De Iernut zicea Șerbănescu ca stadiul este avansat. Și era atunci doar relocare de țeavă. Acum au avansat destul de mult, însă mai e mult până la lucrări avansate. E bine ca ne fac in ambiție și baga execuție.

zuma80

Azi 02.06. orele 15, Aktor inca era pe santier. Se lucra la armare pentru suprabetonare pasaj Popasului.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Pentru A6!

Ionut

STRACO. Undeva in jurul km 31-32. De aici si pana la finalul lotului de la km 37 nu s-a atacat. In rest, Straco lucreaza peste tot.




















Ionut

Alt loc in care ne-am oprit. Tot Straco. Sincer nu mai stiu unde este. :lol:














Ionut

Tot Straco. Este zona din apropierea organizarii lor de santier de la Chetani (iesirea spre Campia).







Drona pregatita. :D




Bagau dorosol.


Bagau dorosol.



Ionut

Straco. Nod Chetani. Au avansat bine de tot aici. Se vad elevatii. Se va vedea progresul foarte bine din drona.








Ionut

Incepem la ASTALDI. Zona din apropiere de granita cu Straco. Este zona la vest de Bogata, adica podul peste Mures din apropierea caii ferate, la vest de Ludus, imediat dupa nodul Chetani spre est, spre Tg Mures. Este inceputul de lot Astaldi (dinspre vest).


















Ionut

^ Acceasi zona, podul peste Mures, vazut dintr-un alt punct, mai spre est, mai spre Tg Mures. Cu zoom.






Ionut

Astaldi. Zona unde autostrada intersecteaza o sumedenie de linii de inalta tensiune care vin de la Termocentrala Iernut. In punctul asta trebuie facuta o relocare.










Ionut

Astaldi in continuare. Inainte de nodul Iernut...








Ionut

NOD IERNUT - Astaldi

Poze de pe colina. Stanga - Campia Turzii. Dreapta - Tg Mures.














Ionut

Nod Iernut. De pe aliniament. :)

Au scos cazanul.













In departare structura este pe lotul Geiger!



Ionut

GEIGER. Zona din apropierea nodului Iernut/granita cu lotul Astaldi. Geiger a lucrat azi pana la pranz, noi am ajuns dupa. Au asternut azi asfalt pe o bucata. Era super proaspat. :) Ar trebui teoretic sa termine lotul in septembrie... oricum va fi muzeu. Nu e graba. :D














Ionut

Lotul Geiger are 3,6 km... asa cum stiti. Foarte scurt. Este asfalt (diverse straturi) mai peste tot.

Aici este capatul spre STRABAG. Suntem deja la granita Geiger-Strabag.

Acest overpass este pe lotul Geiger. Imediat dupa incepe lotul Strabag.


Detaliu.


Din acelasi punct, 3 poze facute invers, spre vest, spre lotul Astaldi. Cu zoom.






API POWER. 8)