News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 35 Guests are viewing this topic.

alexandruduma

Mai stați azi?

Sent from my SM-J320F using Tapatalk


alexandruduma

#16351

Ionut

Misto buburuza. :) Sa o pui la treaba pe cat mai multe santiere. :D
Daca mergi azi la Gilau, vezi te rog daca au avansat la breteaua Cluj->Nadaselu.

alexandruduma

Din pacate inca nu detin o drona, dar situatia e pe cale de a se rezolva :) Azi am primit jucaria doar de imprumut, a venit la pachet cu operatorul :) Astept si eu cu nerabdare sa primesc ce am filmat. Pun imediat  pozele de pe aparat.


alexandruduma

@Stefan si Razvan: multumim pentru drona :)



ladposta


Iceman

Alexandruduma multumim :cheers:.....Nu era mai bine ca se inceapa punerea grinzilor de la culeaua unde incepe autostrada spre Nadasel?....Daca puneau grinzile asa macaraua nu mai trebuia demontata de 2 ori si pe langa asta se puteau apuca de suprabetonare mai repede...

stent76

#16359
^

Daca am inteles bine, grinzile sunt numerotate, adica fiecare isi are pozitia prestabilita. Luandu-le in ordine de pe aliniamentul autostrazii, asta a fost cel mai convenabil mod de montaj.

horatiu.cosma

Armarea plăcii de suprabetonare începe de săptămâna viitoare. Din ce știu, grinzile nu se pun după numerotarea Bechtel, ci cum se nimeresc, sunt identice. Poate ne explică Cristi Deme de ce nu au început dinspre Nădășel.

voicul

^Daca se incepea de la capat A3 spre Nadaselu, dupa cum se vede, nu se incepea inca, pentru ca inca se mai lucreaza la partea aceea.
Cu formula asta deja "sunte pe cai".

La ce bani a cerut TS, cred ca totul este optimizat peste optimizarea maxima  :)

Cristi Deme

Quote from: horatiu.cosma on May 27, 2018, 04:56:05 PM
Armarea plăcii de suprabetonare începe de săptămâna viitoare. Din ce știu, grinzile nu se pun după numerotarea Bechtel, ci cum se nimeresc, sunt identice. Poate ne explică Cristi Deme de ce nu au început dinspre Nădășel.

Nu se putea dinspre Nadasel din cauza depozitarii grinzilor
Initial trebuia inceput dinspre Cluj , dar TS a grabit termenul si a fost singura solutie aceasta ruta

Oricum stam mai bine decat s-a prognozat


Sent from my iPhone using Tapatalk

TibiV

Quote from: Ionut on May 27, 2018, 01:06:17 PM
Daca mergi azi la Gilau, vezi te rog daca au avansat la breteaua Cluj->Nadaselu.

Poate ca TS si-a facut scocoteala si in functie de programul de eliberare a traseului pentru bretea....

Iata o poza din filmarea de la inceputul lunii, inainte ca macar o singura grinda sa fi fost miscata...


Si din filmarea de astazi (desi din sens invers)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Da, e clar asta. Timpul este f strans pentru ei. Mai ales ca pot exista si zile in care ploua si nu se poate lucra.
Accelereaza nu neaparat ca sa terminea termen ci sa își asigure zile rezerva.
Si sa nu uitam ca si Hidroelectrica sta la panda cu facturierul pentru penalizari.... Cu astia nu prea e de glumit cu temenele...