News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 26 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Timpul cu montatul si demontatul la fiecare deschidere l-ai pus? 4 pe zi ar fi o performanta notabila, deci in cazul  ideal doar ridicatul va dura 16 zile lucratoare. O luna in total e chiar optimist.

mihaihedes

#15991
64 de grinzi nu sunt "câteva" sunt destul de multe.  Se poate vedea la Lotul 1 pe A10 la podul peste Mureș ce repede merge. Pun grinzi pe podul ăla de prin Martie și tot mai au o grămadă de pus. Poate că folosind alt fel de macara va merge mai repede dar tot nu cred că reușesc in două săptămâni nici dacă lucrează non-stop. Nu merge doar sa le arunce hopa sus. Pare simplu dar nu este.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk

ciprebbe

Nu comparati grinzi de 40-60-80t cu astea de 162t :)
Va fi distractiv de urmarit mai ales ca Bechtel folosea lansatorul iar la Suplacu Deme a montat cu 2 macarale.
Deci vom avea o premiera :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

raresc

Tocmai ce am venit de la Ploiesti pe A3 si erau utilaje si muncitori la Km 49 pe sensul spre Bucuresti ce lucrau la un spatiu de servicii.
De asemenea, si la Km 17 pe sensul spre Ploiesti. Ma gandesc ca stiati ca se lucreaza, dar pentru mine a fost o surpriza sa revad muncitori pe acest segment.

Ionut

Sincer, eu nu stiam ca se lucrează. Trebuia emisă AC pentru spatiile de servicii. S-o fi emis... mulțumim de veste!

horatiu.cosma

Este AC din februarie pentru parcarile din Prahova.

Ionut

Bun bun. Deci probabil ca s-a deblocat proiectul cel puțin parțial.

Tavi

#15997
Saptamana trecuta (sau acum doua) eru sus cu WC-ul din dreptul Cosmopolis. pe ambele sensuri.

alecu26

Apropo de parcari....de cele de pe CT-Gilau ce se mai aude?

Si daca tot suntem in zona...Nadasel Mihaesti a uitat toata lumea de el? Sau de Mihaesti Suplacu? Sau de tunelul Meses?
Drumurile noastre POATE;

Dominik

Mare lucru sa se auda ceva de acest tronson anul acesta !
You're in Steelers Country


Cristi Deme

#16001
Quote from: ciprebbe on May 06, 2018, 10:29:02 PM
Vine monstrul la Gilau, pe bucatele :)). Le trebuie 7-8zile sa faca Lego ul. Va fi monstrul de 500t.

Vor fi 2 macarale la montat (500 to auto si 600 to senile ) , 2 la incarcat

La cum a mers la Suplac , o medie de 2.5 grinzi pe zi , e rezonabil
Ca si data de incepere probabil 18 sau 21


laszlo.robert

#16002
Ups! Avem pe cineva din "inside"?
Macarale ....rid la soare argintii....
Asta înseamnă 25 de zile max o lună pentru ridicarea grinzilor.

trifuhoria

Bine ai venit Cristi deme.
Asteptam poze si informatii pe parcursul ridicarii grinzilor. Spor la treaba!

alexandruduma

#16004
M-ați tot speriat cu monștrii voștri, când colo ce sa vezi... o bucata de frigider (liebherr)  :)

Serios acum... a apărut azi prima bucata din macaraua de 600 to. Din informatiile mele până sapt viitoare vin toate și se montează. Următoarea săptămână se începe ridicarea. Va fi doar cea de 600 + doua mai mici la încărcat. O sa revin duminica cu aparatul foto, azi am avut doar telefonul la mine.



Powered by API/PUM imgur uploader

Sent from my SM-J320F using Tapatalk