News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 28 Guests are viewing this topic.

alexandruduma

Si cateva cadre de la pod Gilau, de data asta partea vestica:































Powered by API/PUM imgur uploader

ciprebbe

Quote from: Europiu on April 11, 2018, 12:25:19 AM
Mda... Să ne facem griji? ciprebbe, bridge?
Va fi ceva cotidian pe acolo :))), ne vom obijnui...
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

O sa incepem sa intelegem de ce a fost asa de scump la Bechtel  :lol:.

reed

Superbe cadre AlexandruDuma.Totul pare intact inca,nu or fi aflat magnetii din Huedin ca e muzeu la Gilau sau au contract de paza? :lol:

alexandruduma

Paza nu am vazut. Sper ca sunt functionale camerele de luat vederi.

perfidus

Camerele ar fi trebuit urmarite la CIC Gilau, dar partea de telecomunicatii peste Somes s-ar putea sa nu fie gata fiind prinsa in proiectul podului la care se lucreaza.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

ciprebbe

#15771
Quote from: perfidus on April 11, 2018, 10:34:45 AM
Camerele ar fi trebuit urmarite la CIC Gilau, dar partea de telecomunicatii peste Somes s-ar putea sa nu fie gata fiind prinsa in proiectul podului la care se lucreaza.

Zici tu :), eu stiu altceva

Quote from: reed on April 11, 2018, 10:05:14 AM
Superbe cadre AlexandruDuma.Totul pare intact inca,nu or fi aflat magnetii din Huedin ca e muzeu la Gilau sau au contract de paza? :lol:
La cat e de subtire sarma, e prea mult de munca:))

Quote from: alexandruduma on April 11, 2018, 10:25:52 AM
Paza nu am vazut. Sper ca sunt functionale camerele de luat vederi.
Te-a luat cineva la intrebari ca esti cu bita pe autostrada? deci ai si raspunsul legat de functionare....

Quote from: alexandruduma on April 11, 2018, 07:20:49 AM
Ce se vede e pamantul rezultat in urma sapaturilor si taluzat in afara autostrazii. Nu e dealul "original". De acord ca nu arata prea bine dar nu pune probleme autostrazii. Singura alunecare mica este cea din zona padurii, dar din nou, nu cred ca pune probleme. In schimb nu prea mi-au placut gardurile de protectie. Sunt locuri unde animalele pot intra pe sub gard.

Aceeasi situatie dar pe M35 la vecinii maghiari... un pic mai profi, nu?

Initial solutia era cu ingropat plasa 30 cm si prinsi in beton stalpii. S-a implementat cu totul altceva acolo in teren. Devin tot mai curios cine a semnat pentru modificarea de solutie si cine a acceptat si inchis ochii la asa ceva in momentul receptiei.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

perfidus

Quote from: ciprebbe on April 11, 2018, 12:40:56 PM
Zici tu :), eu stiu altceva

Pai zi-ne si noua. Stii ca nu e prinsa telecomunicatia in proiectul podului sau ca e deja facuta fiind prinsa pe lotul UMB - care cuprindea si CIC?
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

ciprebbe

lipseste cu desavarsire ........
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexandruduma

Ah, deci au licitat podul doar "la rosu", fara partea de instalatii?  :D :D :D :D :D Aia se face in-house? Ar fi prea de tot...

alexandruduma

Quote from: ciprebbe on April 11, 2018, 12:40:56 PM
Quote from: alexandruduma on April 11, 2018, 10:25:52 AM
Paza nu am vazut. Sper ca sunt functionale camerele de luat vederi.
Te-a luat cineva la intrebari ca esti cu bita pe autostrada? deci ai si raspunsul legat de functionare....

Nu m-a luat, dar ma gandeam ca totusi alea inregistreaza si daca ma apuc sa desfac vreun parapet o sa se precipite lucrurile. Ai vai de noi...  :(

perfidus

Sper sa nu citeasca magnetii forumul.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

danutzu_1069

La cum arata terenul din jurul pilelor, o sa vedem grinzi sus pe pile...
Poate nu asteapa pana sunt gata si pilele "din canal"... desi inca o dislocare pentru automacarale... costa...

ciprebbe

Dupa 15 mai vin, nu se mobilizeaza de doua ori macaralele.
Undeva la peste o luna vor fi localizate la Gilau hardughiile de ridicat. Pe final de iunie trebuie sa la avem pe toate sus.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

lupualb

 Cred ca asta este o imagine reprezentativa. Jos noi cei care ne riscam viata in fiecare zi pe soselele din Romania, anual cel putin 2000 de persoane decedand in urma accidentelor, iar sus este autostrada finalizata (Gilau - Nadaselu), insa nedata in folosinta din cauza managementului facut de incompetenti.