Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Granata06

 :lol:  Pozele cu aranjamentele floralele sunt ale firmei Ciumbrud Plant.

Lvs_tm


teoneo

^
33 metri (daca le pun la Valea Izvoarelor sau Paraul Flogii).

NGC

Facem un pas mic inainte si aici.

MT a publicat "Proiectul de HOTĂRÂRE a Guvernului privind suplimentarea pe anul 2017 a sumei prevăzute ca justă despăgubire aprobată prin Hotărârea Guvernului nr. 67/2016 privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Secţiunea 2A Ogra-Câmpia Turzii pe teritoriul localităţilor Bogata, Cheţani, Cucerdea, Cuci, Iernut, Luduş şi Ogra din judeţul Mureş şi pe teritoriul localităţii Luna din judeţul Cluj din cadrul obiectivului de investiţii de interes naţional «Autostrada Braşov-Târgu Mureş-Cluj-Oradea»", precum şi modificarea anexei nr. 2 la Hotărârea Guvernului nr. 67/2016".

http://mt.gov.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/1587-hg13062017dirtac

andrei_rou

#13039
Azi noapte in jurul orei 2:00 se lucra in zona dealului de la Recea. Din DN se vedeau reflectoarele, un excavator si cateva bascule. Din pacate nu am facut poze.

spanak

#13040
azi am circulat prin giratoriul de la Moara Vlasiei spre Balotesti venind dinspre Bucuresti pe A3. Pe sensul opus era inca blocat. Pontul mi-a fost oferit de wazze...

ludus

#13041
A3, secorul Cheţani-Iernut, zona Luduş, malul Muresului spre Bogata, în prezent un frumos câmp cu maci  :)
http://imgur.com/a/ftZgY





T. Luduș

GDPR


ion59


Str. Popasului, imagine de la pizzerie, spre centura.


Spre oras.


Se aduc noi containere in santier.

TibiV

Quote from: ludus on June 17, 2017, 09:59:27 AM
...malul Muresului spre Bogata, în prezent un frumos câmp cu maci  :)

CNAIR ar trebui sa adauge cativa maci pe sigla... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

teoneo

Ieri, in trecere fiind, am oprit sa fotografiez din nou la Valea Izvoarelor. Daca cu o saptamana in urma au fost puse primele 5 grinzi (1/6 din nr total), acum erau toate 30 puse sus. Am observat ca macaraua era stationata intre culeile de la Paraul Falogii (km8), semn ca urmeaza sa vina si acolo grinzile.







Nu am mai fotografiat, dar am observat activitate in mai multe puncte de lucru pe santier. In zona in care am oprit era aproape gata turnat cu beton un canal in aval de viitorul podet (L=5.00m) de la km 9+800. S-au inceput escavarile pintenului de deal care va forma debleul cuprins intre km 9+450 si 9+720. De asemenea, din poze se obsearva ca albia Paraului Valea Mare este prin spatele culeei. Acesta va trebui relocat prin deschiderea din mijloc a Podului-Pasaj peste DC73.

pentium10

Lucrarile la autostrada opresc maine gazul in 9 localitati muresene!

Pentru devierea traseului unei conducte de distribuţie a gazelor naturale necesară derulării lucrărilor la tronsonul de autostradă Târgu Mureş-Ogra, Delgaz Grid este nevoită să sisteze alimentarea cu gaze naturale, luni, 19 iunie a.c., începând cu ora 09.00, în localităţile Chirileu, Dileul Nou, Ogra, Petea, Recea, Sânmărghita, Sânpaul, Valea Izvoarelor şi Vidrasău judetul Mureş.

Reluarea serviciului de distribuţie a gazelor naturale se va efectua treptat, imediat după finalizarea acestor lucrări, cel mai probabil începând cu ora 12.00.

http://ardealnews.ro/2017/06/18/lucrarile-la-autostrada-opresc-maine-gazul-in-9-localitati-muresene/
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Hercule

Azi nici o miscare vizibila de pe DN pe sectorul Tg Mures - Campia Turzii, dar e drept ca e duminica si ploua de mama focului. In afara de cele mentionate de teoneo, mai adaug urmatoarele:

- La Campia Turzii in zona terminarii A3 nici o miscare. Totul e neatins in faza aratata aici.
- Organizarea de santier dintre Hadareni - Chetani arata bine, incinta imprejmuita cu gard, s-au adus baraci si deja sunt vreo 10 utilaje parcate in curte.

Din pacate nu am poze, am facut (involuntar bineinteles) o baie camerei foto si in sem de protest a decis sa moara. :(
Deșteaptă-te române!

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe