News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 13 Guests are viewing this topic.

cristi5

#12240
http://www.openstreetmap.org/way/258027718/history

Asa cum am spus aici un inconstient a marcat toate autostrazile romanesti propuse sau in constructie ca fiind operationale (vedeti in history-ul de mai sus, e omul cu "thanks you"). A fost blocat (si am schimbat rapid la loc) dar unele harti au apucat sa preia informatia asta si sa randeze acele trasee, dar vor disparea la urmatoarea actualizare.

Revenind la acel segment, pot sa-l sterg daca credeti ca nu are nimic de-a face cu actualele planuri.

Dan027

Din punctul meu de vedere traseul acela este nerealist, deci ar trebui sters.

cristi5

^ imi cer scuze, dobitocul nu schimbase doar tag-urile (construction, proposed, etc) ci si traseul.

Am anulat complet schimbarile lui, ca sa fim siguri.... Maine-poimaine apar corect pe harti.

Atila60

De Bors   Suplac ce se mai aude.Cum vad ungurii  incet inainteaza spre noi.Ei tac si fac,noi mai mult cu doua viteze incet si pe loc.Am pus un mic video preluat de la ei cu M35. Deb  Berettyoujfalu.Am pus la Drumurile vecinilor romaniei. O seara linistita tuturor.

Iceman

#12244
Ii bine ca auzi de vecinii nostri ca se misca.....La noi este alteceva...Auzi altceva(amanari,contestatii,relicitare,desfacere contract,insolventa,fonduri insuficiente...etc)
La momentul potrivit vei auzi o pasarica ciripind ceva de A3 ..acest lot....Urmareste acest topic A3 in continuare...Poate vei avea parte de surprize placute ;) :lol:

teoneo

Poze proaspete facute sambata in jurul amiezii, din nefericire in conditii de ploaie deasa (ma mir ca pozele au iesit cat de cat).
Ipostazele sunt luate din zona curbei de langa Statia Electrica, dintre intersectiile spre Valea Izvoarelor (sud) si Chirileu (nord) de pe E60.

Primele poze sunt facute catre Vest (spre Turda), apoi ma rotesc treptat cu obiectivul catre Est (directia Targu-Mures).





Se vede si E60, sensul spre Turda (dealul Sampaulului).


teoneo

Apoi autostrada trece prin spatele statiei electrice (la capatul a doua formatiuni de dealuri care se sfarsesc aici; sunt indreptat cu obiectivul spre Sud):





Poza cu excavatoarele si basculantele facuta saptamana trecuta se afla pe versantul celalalt a dealului care se vede in spatele statiei electrice:


Probabil ca aceasta colina ce apare in obiectivul aparatului foto va disparea (total sau partial). Cel putin, din varful ei, reclama cu Strabag a disparut!

teoneo

Apoi spre directia Est.

De pe E60:




... apoi de langa E60, de pe drumul spre Chirileu:








La orizont se disting doua utilaje (buldozere) care se afla pe dealul de langa Recea.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ovicor

Vreau sa vad video-ul postat de Atila 60 (merci!) pe "Drumurile vecinilor Romaniei" si nu gasesc topicul ?!

Atila60

ovicor    scrii  drumurile vecinilor Romaniei    peundemerg se gaseste la pagina 161

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ovicor


GDPR

Quote from: ciprebbe on March 19, 2017, 12:27:33 PM
Muzeu....

Se mai intoarce UMB la munca, sau si-a mobilizat toate fortele pe LD4?