News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 20 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Noi privim problema local, strict la descarcarea A3 in Popasului. Dar ce se intimpla dupa ce ajung in Popasului.
Fie ca o iei la dreapta fie ca o iei la stanga, sunt ore ale zilei i  care te "infigi" in dopurile de la capete. Fie la semafor la Andronache (sau mai corect la bd Eroilor) fie in obigatoriu dreapta din capatul celalalt.
Cine sta prin zona sau are "munca" in zona stiu despre ce vorbesc.
Si solutia nefericita cu piloni pe mijoc e criminala. Atentie, am spus de pilon nu de giratoriu. Asta isi are rolul lui pentru nodul rutier.
Solutia clasica cu doua giratorii, inai te si dupa nu are loc in configuratia actuala.

Ionut

#11881
Nu mai puneți botu' asa repede la tot ce va servește presa. Nu politia are o problema cu autostrada.
De fapt, cei care va servesc strâmbe sunt alții,  presa doar le transmite.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Una proaspata...........si atat



Craciun fericit
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Goldmund

Un Craciun fericit la toata lumea!

Si un multumesc la toti care fac acest forum sa fie primul din Romania la infrastructura!

Ionut

Va rog dati like & share pe Facebook la aceasta postare:
https://www.facebook.com/proinfrastructura/posts/688448557995821





În ajun de Crăciun, ca să ne simțim bine, vă oferim imagini proaspete din dronă de la încă un muzeu al infrastructurii românești! Este vorba de cei 3 km ai autostrăzii A3 în zona metropolitană București (între Str. Popasului și DNCB). Totul este pregătit pentru trafic, însă nici până în acest moment CNAIR nu a ieșit cu un comunicat oficial pentru a explica de ce nu s-a deschis traficul!

În acest fel înțeleg șefii CNAIR să respecte cetățenii, fiind incapabili să rezolve problemele birocratice după ce luni în șir au promis că vom avea în decembrie încă 18 km noi de autostradă. Avem zero! Iar explicațiile se lasă așteptate, la fel ca și demisiile!

Rușine!

vancouver

Ionut, trebuia strecurat ceva de genul:

"Multumim firmelor de constructii care au facut eforturi deosebite si AU REUSIT FINALIZAREA sectoarelor de autostrada convenite. Multumim muncitorilor, masinistilor, inginerilor, care au lucrat in frig si uneori pe timp de noapte."
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

Iceman

Ciprebbe,Ionut :cheers: :cheers:....Multumim pentru tot ....Si tuturor membrilor de pe acest forum care neau adus vesti,postari sa aflam cum se dezvolta infrastructura in Romania.....Un Craciun fericit :)
Cat despre rusine,performanta,responsabilitate este trist ca pana 2017 aceste cuvinte nu inseamna nimic celor de la guvern si CNIR desi sunt platiti cu salarii bune caci nu fac voluntariat :o.......ASTA ESTE TARA NOASTRA.....LEGI PROASTE,BIROCRATIE,INCOMPETENTA...ETC....FOARTE TRIST

Dominik

Multumim ciprebbe, You're the Sky Master !!!
You're in Steelers Country

Earthchild

Multumim Ionut, ciprebbe, rocklee... Din pacate, am ajuns sa salivam dupa 18km de autostrada pe an... si sa nu-i avem nici pe aia din cauza indolentei sau incompetentei birocratice protejata politic.
In rest, Craciun fericit tuturor!

GDPR

#11890
Nici macar atat, la Popasului sunt doar 500 de metri, restul sunt facuti de ceva timp.

Dar tot raul spre bine, la anul o sa se deschida mai multi kilometri decat erau preconizati.

stangabriel

Alexandru Lancuzov de la Radio Romania Actualitati a spus ca politia rutiera analizeaza ideea de a deschide Portiunea de 3 km doar pentru iesire saptamana aceasta. Chiar discutam si noi aceasta varianta.

alexbb

Quote from: Ionut on December 24, 2016, 08:24:14 AM
Nu mai puneți botu' asa repede la tot ce va servește presa. Nu politia are o problema cu autostrada.
De fapt, cei care va servesc strâmbe sunt alții,  presa doar le transmite.

Multumim pentru comunicat, asteptam un raspuns de la CNAIR... Am fost inainte de Craciun pe A3, nici nodul de la Moara Vlasiei nu este deschis, desi pare finalizat, poate fac si niste poze zilele astea.

In alta ordine de idei, drumul Gherghita-Fulga-Mizil era proaspat re-asfaltat. Lucrarea este relativ slaba, asfaltul valurit, deocamdata nesemnalizat, sunt cateva portiuni mici nerefacute (1-2 km), dar per ansamblu A3 - Gherghita - Mizil - Buzau a fost o alternativa excelenta la DN2, cu mers lejer cred ca am facut cu 5 minute mai mult decat fac de obicei pe DN2 pana la Buzau.

hadrian

Trec aproape zilnic pe Popasului.Nu ma pot abtine sa injur in fiecare dimineata.Cam aceeasi situatie si pana au dat drumul la A3 CB-Ploiesti,au stat dupa un pod peste Ialomita nu mai stiu cat...
Aia 10km de la Lugoj care se terminau in camp acum ceva timp si multe-multe altele.Scuze de offtopic dar sunt satul.

GDPR

Quote from: NGC20 on December 11, 2016, 03:23:18 PM
Quote from: Ionut on December 11, 2016, 11:58:00 AM
Ramane 16 decembrie pentru depunerea ofertelor? Ceva clarificari cerute?

S-a amanat pana in 05.01.2017. Au fost 12 clarificari pana acum.

S-a amanat din nou pana in 18.01.2017. Acum s-a ajuns la 15 clarificari.