News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 26 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

Piloti forati spre Ogra si spre Recea







alin_simeriaveche

#11671
Cei de la Zublin executau foraje. Foarte de treaba si amabil inginerul de la Z. Mi-a spus ca isi va face si el cont pe forum si va participa la discutii  :)




Suna dupa inginer sa vina sa vorbim  8)





alin_simeriaveche

#11672

Foarte tare masinaria asta. Strapunge pamantul si pun pietris si bolovani in interior. Imi spunea inginerul ca e o zona cu pamant moale si aceasta tehnica ajuta la consolidarea terenului





Vedere spre Ogra



Momentan atat

rocklee

aline ...esti norocos ...cu un santier nou nout langa tine ....si cind ma gandesc ca peste vriun an jumate UMB ...ma pensioneaza
... :)

:gj: :cheers:

laszlo.robert

Rockle ,din motive bine intemeiate sper sa iti dea pensie anticipata  :)
Multumim pentru poze.Din informatii interne :camioanele subcontractorilor care lucrau la terasamente ,sapaturi au fost puse pe "liber" pina in martie.Daca vor fii bani si anul viitor finalizarea lotului prin oct. 2017.

alecu26

Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Si eu sunt curios despre ce lot vorbim in oct2017, pt ca despre LD4 nu poate fi vorba.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

laszlo.robert

#11677
In teorie suntem pe topicul A 3 ,era vorba despre lotul Strabag,scuze ca nu am specificat (ora de noapte) :-[
Ps.lui Rockle anticipatele pe Lugoj-Deva ,dar este inca tinar pentru a beneficia (in acest caz Rockle suntem noi toti),asa ca ramine mijlocul lui 2018 pentru LD 4.Am cam amestecat topicurile.

infraAdi_ro

Sustin si eu informatiile din interior ca Strabag vor sa termine anul viitor ,cel putin asa vor....sa vedem daca se tin de program :)
Pentru Straco mi cam frica sa nu patim ca pe lot 1 Tg-Mures -Ungheni-Vega 93 sau ca pe Bors-Suplac cu Corsan.Stiu doar ca le-au plecat multi oameni vechi si buni si au si probleme financiare.
PS Informatiile din interior nu pot fi 100% adevarate sau credibile pentru ca provin de la diferiti oameni incepand cu directori,ingineri,proiectanti pana la subcontractori sau  muncitori necalificati.Asa ca luati-le ca atare.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

alin_simeriaveche

#11679
Acum am verificat sectiunea Autostrazi in Romania-sinteza. Strabag e cu Straco pe lotul pozat ieri. Ii poate afecta o posibila insolventa al celor de la Straco? Cei de la Straco de ce nu sunt in teren inca? Au dificultati birocratice sau financiare? Mai bine mergeau la licitatie tot cu Strabag

laszlo.robert

Din cite stiu inca nu au proiectul aprobat cei de la Straco,de altfel loturile cu fidic galben (Geiger,Astaldi,Straco) asteapta AM Ogra-Bors si implicit AC. Apropo stie cineva cind vrea Doamne-Doamne sa ne binecuvinteze cu AM -ul odata ?

voicul

#11681
Video de pe A3 - 29.11 (facebook)

ciprebbe

UMB lucreaza in zi de sarbatoare la Nadaselu:)) Pentru ei conteaza doar calendarul crestin.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

teoneo

Si cei de la Strabag lucrau astazi in zona Manastirii Recea si intre Recea si Valea Izvoarelor (din ce am vazut de pe DN15/E60).

bogdix

#11684
@euromau
Eu am informatii ca Straco a iesit din insolventa, ca a constituit scrisoarea de garantie de buna-executie, ca cauta oameni...