News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Cosminescu

#10935
Asa mi s-ar parea si mie normal avand in vedere ca nu mai au timp fizic pana la final de an cand sa cheltuie tot avansul... Vremea buna nu se stie cat mai dureaza, iar la structuri nu stiu cat ar putea sa faca in asa timp scurt pana la final de 2016.

hadrian

#10936
Popasului,azi dimineata.
Scuze de calitate,eram in trafic :)

















ddfab

bine ai revenit Delacroix!!! de mult ne tot intrebam ce-i cu tine... ;)

Europiu

^ Subscriu! Eram chiar ingrijorati, pe bune!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

alin_simeriaveche

#10939

Sincer, si eu.M-am gandit la tot felul de scenarii :). Ma bucur ca ti-am citit mesajul. Si acum ca ai revenit, asteptam niste randari  :lol:

ciprebbe

Nu prea mai are la ce sa faca... posibil A3 Mihaiesti- Suplacu :).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Asa este...
Ultima randare pleca de de la Nadaselu si se oprea la Mihaiesti... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

Anunt public privind luarea deciziei etapei de incadrare in cadrul procedurii de revizuire a acordului de mediu pentru proiectul ,,Construire Autostradă Bucureşti–Braşov" privind modificările propuse proiectului pe sectorul 1A București - Moara Vlăsiei tronsonul cuprins între km 0+000 – km 3+325, Nod Centura București km 6+500 și Nod Moara Vlăsiei km 19+500:



Tavi

^Multumim! ... Acum poate avem si o interpretare de specialitate si pentru cei mai putin avizati. Poate ne ajuta un coleg?  :)

133 313

#10944
Daca imi spuneti cum se posteaza un album de flickr va asteapta o surpriza.  O:-)

Edit. Las' ca rezolvam oricum.

https://flic.kr/s/aHskJ2NBdL

Edit 2.




Centrala termica / electrica. Una sau alta, nu ambele. Pe 6000 mp.  :lol: De unde rasar astia taica... Da' nota 10 pentru proza, daca se facea scriitor nu-si rata cariera cu ocupatia de speculant. Poate ar fi chiar amuzant daca n-ar fi labareala. Si inca labareala cu efect major nefast.

dr4qul4

Organizarea de santier de la Gherghitei (sectorul 2) a prin contur:



Pe langa amenajarea platformei, s-a decopertat si pe aliniamentul autostrazii:












Cam pe unde vine podul de peste balta, se vede ceva ce seamana cu niste prefabricate. Distanta e totusi mare:




Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

#10946
Avem ceea ce pare a fi un podet mai vechi exact dupa organizarea de santier, nu stiu pt ce e...



 

Dar avem un Zublin pana in CF! :






Si multe accesorii. Totusi, peste CF nu e vede nimic, in afara de ciulini ( m-am si apropiat si degeaba):






Si un mic depozit de materiale langa organizarea de santier:

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

133 313

#10947
Domnule zici ca am fost echipa, impreuna azi am facut tot lotul F.de G.-C.B. You cu Gherghitei din masina, io restul, pe jos.  :lol:
P.S. N-am avut tun, ca de aici puteam sa fac niste cadre super.












P.S. Daca nu sunteti eu, va recomand sa nu faceti vreodata drumetia F.de G. -> Centura singuri si fara aparat de gonit cainii.
P.S. 2 Un nene pe un autogreder parcat la organizarea de la Popasului m-a vazut in sant si a inceput sa fluiere la mine, ca ce caut acolo. I-am zis ca am venit sa iau pamantul din sant in rucsac, ca sa-l las somer.  :lol:


dr4qul4

@133 313 . Mie nu-mi e frica de caini...cand sunt mai putini de 3 .  Asa ca te las pe tine prin Pipera. Si mai sunt cativa colegi curajosi care merg cu bicicleta pe acolo.

Eu o sa ma axez pe Gherghitei pentru ca pasajul peste CF e exact acolo si ala e cheia lotului. Si cu un tun se poate vedea si podetul peste V Saulei.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024