Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 13 Guests are viewing this topic.

ludus

#10530

Pregatire teren pod si pasaj peste cale ferata, Lotul Chetani-Iernut


Pregatire teren, santier viitorul pod peste Mures si pasaj peste CF Ludus-Razboieni. Lotul Chetani-Iernut


Pregatire teren, santier viitorul pod peste Mures si pasaj peste CF Ludus-Razboieni. Lotul Chetani-Iernut


O alta imagine cu terenul pregatit pentru construirea viitorului pod si pasaj peste calea ferata Ludus-Razboieni. Lotul Chetani-Iernut, A3.  :)
T. Luduș

NGC

Am mutat mesajul pentru ca sa nu fie intercalat intre pozele de mai sus.

Quote from: alecu26 on August 19, 2016, 10:16:14 PM
Consitrans Era pe locul 1?

Pe locul 3. Vezi clasamentul aici.

adiarc

Reiau o întrebare pe care din păcate sunt nevoit sa o pun lunar,începând cu data de 12 aprilie( data rezilierii )

Cat mai durează pana se reia licitația pt atribuirea lotului Tg.Mures-Ungheni ?lot cu toate detaliile deja stabilite pt licitația anterioară ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

florin74

Imediat, am inteles ca s-a trimis spre validare la ANAP. Sau e pe drum.  :)

ciprebbe

Lotul asta si viaductul Gilau vor fi urmatoarele licitatii din SEAP.
La ce foame e in piata mi-e si goaza ce batalii se vor duce.

O sa urmeze surprize din drona :D (in curand)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

marisRO

Oficialii Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România evaluează documentaţia tehnică pentru construcţia a 37 km de autostradă între Ogra - Câmpia Turzii, parte a obiectivului de investiţii Autostrada Transilvania.

Sursa: http://www.capital.ro/constructorii-intra-cu-buldozerele-pe-inca-37-km-din-autostrada-transilvania.html

Ciprianul

Asa se stie la noi in tara proceda. Incepem multe si terminam prea putine.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alin_simeriaveche

Pana acum am tacut si asteptat sa vad cum se concretizeaza lucrurile si azi pot sa va spun oficial ca activitatea mea se va desfasura in orasul Tg Mures. Azi dimineata m-am deplasat de la Ogra la T Mures si mi-am scaldat ochii cu imagini impresionante: camioane, excavatoare, buldozere foreze, etc. munceau de zor pe ruta Sanpaul Recea. Nu vreau sa promit (pt ca nu vreau sa fie doar vorbe si nu fapte) dar am sa ma straduiesc sa aduc noutati din zona

rocklee

atunci scimbati numele din alin -simeriaveche ....in alin-targumures ... :D :D

danutzu_1069

Aline, cum le faci tu de te tii dupa santierele de autostrazi????

panda_no 5

Pe capatul A3 dinspre Bucuresti s-a inceput decopertarea si intre str Popasului si Bucuresti

DSC00261 by florin_apo, on Flickr

Pe bucata dintre Popasului si CB care a ramas de executat se delimiteaza prin tarusi aliniamentul canalelor pluviale si ale bretelelor.Nimic spectaculos.
In afara de anuntul pe care l-a lipit Primaria cat de sus a putut

DSC00260 by florin_apo, on Flickr

La data anuntului apare 12.08 chiar daca el a aparut astazi 22.08

DSC00259 by florin_apo, on Flickr

Earthchild

#10542
^^^ @alin
Cele mai frumoase poze de autostradă: de pe Măgura Uroi.

Trimis de pe al meu Lenovo TAB 2 A8-50LC folosind Tapatalk

rocklee

panda-no5 ...poate la data respectiva era mai minuscul ....de aceia nu lai vazut ...sau era  pus deasupra ... transparenta totala ... :D

Ciprianul

Transparenta pe o hartie de...... Nici macar bunul simt sa faca un panou ca lumea ca sa vada tot omul ce se face acolo. Tipic
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.