News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 14 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ion59


cmd

Și când mă gândesc că podul peste Someș.... M-am enervat, nu mai scriu să nu înjur pe careva...

Sent from my Sirius Z using Tapatalk


RaduC

Ce tare e filmuletul! Mie mi-a placut coada trailerului, avea cap propriu.  :gj:

TibiV

Quote from: ciprebbe on August 18, 2016, 08:14:28 PM
Un filmulet superb cu drumul grinzilor incepand de langa Sibiu si pana la Gilau.

Wow !!!!!...
Timp de 25 de ani am crezut ca sunt sofer,,,
Nu, sunt conducator de kart.
Soferi sunt baietii aia...

Ce  vedem aici este soferie...
Nu sa te dai cu 200 km/h cu un Porsche...
Ci sa te dai cu 20 km/h cu 40 de tone agatate de tine, pe o lungime de 40 de metri - asta este soferie !...

SUPERB !




Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

Cip, mi-ai luat vreo 50 de karma pozitive cred. Eu am descoperit filmuletul.
Drumurile noastre POATE;

Ciprianul

E interesant cum urmeaza traileru camionul chiar si in sensurile giratorii. E oricum arta si meserie ce face acei baieti. Frumos
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

alecu26

Cip....da-le un mesaj la firma de transport. Sa vadă ce impresionata e comunitatea de ei. Poate sheruit filmul pe pagina API. Poate o mica sponsorizare.
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Va imaginati senzatia traita la Gilau  pe viu la 2-3 m :)) plus ca am avut norocul sa ii intalnesc si intr-un giratoriu dupa Sibiu.
Ce usor se duceau grinzile daca era viaductul de la Gilau... asa ne-am ales cu un filmulet superb pe pamant, in drum spre viaduct I.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

lupualb

Luni in drumul meu spre Carei am observat ca in zona Nadaselu - Mihaiesti au fost sapate pe toata lungimea acele gropi dreptunghiulare, cred ca facute de arheologi. In acest fel mi-am putut da seama exact de traseul autostrazii. Autostrada va trece pe langa o padure din nou, sper sa nu fie probleme cu autorizatiile de taiere.  De asemenea va trebui relocat un releu de televiziune sau telefonie, iar apoi dupa ce autostrada trece peste DN, pe partea dreapta a localitatii Mihaiesti, vor trebui demolate doua case. Una din ele destul de neingrijita, iar a doua din contra foarte bine pusa la punct.

ciprebbe

Quote from: lupualb on August 19, 2016, 12:28:10 PM
. Autostrada va trece pe langa o padure din nou, sper sa nu fie probleme cu autorizatiile de taiere. 
Nu se taie nimic :)

Pe OSM a actualizat cristi5 , am impresia,tot traseul.

Maltauro face studii geo serioase pe acest lot.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

Cred ca autostrada trece fix intre cele 2 case. Cel putin casa mai noua am impresia ca o sa fie extrem de aproape, la limita.

alecu26

Parca am vazut la NGC20....ceva...dar mai pun odata:

CNSC a dat decizie ca nu se anuleaza licitatia pentru SF-uri la Comarnic-Brasov loturile de mijloc. Nu stiu sa pun link cu deciziile CNSC in noul format.
Drumurile noastre POATE;

NGC

^^^

Quote from: NGC20 on August 18, 2016, 08:02:33 AM
CNSC a admis din nou contestatia CONSITRANS & CO. si a anulat din nou decizia de anulare a licitatiei, iar CNADNR a fost obligata sa reevalueze din nou oferta CONSITRANS.
Se mai poate contesta la CAB, dar probabil CNADNR nu o va face.

alecu26

Drumurile noastre POATE;