News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 23 Guests are viewing this topic.

voyageros

azi la Campia la capatul autostrazii care se termina in DN un tip facea ceva masuratori (topografice probabil) si se executa relocari de cabluri curent, tv in zona capatului A3

goeul

#10426
Multumim pt (re)postarea planselor Ngc20.

Am o intrebare de incepator referitoare la intersectia A3 cu drumul 107G Ludus-Atintis (approx cota 19+000): intersectia nu apare marcata cu albastru, cum se citeste asta? ca nu va fi o trecere peste/sub autostrada a 107G?

Multumesc anticipat pt raspuns.


Quote from: NGC20 on August 07, 2016, 12:11:31 PM
^^^

Quote from: NGC20 on June 22, 2014, 03:21:35 PM
Plansele din proiectul scos la licitatie azi pentru Ogra - Campia Turzii.







Iceman

Stratul de uzura numai pana la viaductul 2 sa pus.....mai departe nu?

NGC

Quote from: bridge on July 08, 2016, 06:00:43 AM
Quote from: NGC20 on July 05, 2016, 11:33:20 PM

Tot pentru A3, trebuie ca ASTALDI sa primeasca avansul

Si Astaldi si Strabag sunt foarte nemultumite pentru ca trebuie sa returneze avansul pana la sfarsitul anului.Motive serioase  de claim-uri care se aduna.

Acum nu mai au motive sa fie nemultumite. Avansul pentru ASTALDI si STRABAG a fost platit. :D
Platile le vedeti in locul obisnuit.

vladb

Ce se mai aude de viaductul de la Gilau? A trecut si iulie si nici macar nu e scos la licitatie...

clau

Eu cred ca o sa treaca si august... E deja jenant de mult sa tot pregateasca o licitatie pentru o lucrare inceputa de ani de zile... Nu exista nicio scuza decat o enorma incompetenta combinata cu nepasare...

FRS

#10431
^^
Stii cumva de ce Strabag si Astaldi au primit avansul, iar Straco si Geiger nu?

NGC

^^^ Inca nu au emis facturile pentru avans, iar etapa premergatoare este constituirea garantiei bancare.

NGC

#10433
Quote from: goeul on August 08, 2016, 10:37:29 PM
Am o intrebare de incepator referitoare la intersectia A3 cu drumul 107G Ludus-Atintis (approx cota 19+000): intersectia nu apare marcata cu albastru, cum se citeste asta? ca nu va fi o trecere peste/sub autostrada a 107G?

Probabil ca a fost scapat din vedere. Oricum, deocamdata sa asteptam proiectul final de la ASTALDI. ;)

alecu26

Cu clauza de recuperare pana la sfârșit de an....mai ales pe Fidic Galben greu de executat așa mare volum de lucrări.  Probabil Astaldi are încredere mai mare în forțele proprii decât geiger și straco.
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Quote from: Iceman on August 08, 2016, 11:00:44 PM
Stratul de uzura numai pana la viaductul 2 sa pus.....mai departe nu?

Pana la V pe un sens iar de ieri s-a inceput si celalalt sens tot dinspre km 0 spre V.
Azi a venit ploaia si s-au oprit. Pana vineri ajung cu uzura la V si pe sensul asta apoi bagam o filmare.

Quote from: vladb on August 09, 2016, 11:14:32 AM
Ce se mai aude de viaductul de la Gilau? A trecut si iulie si nici macar nu e scos la licitatie...

Iptana se face ca nu mai stie sa proiecteze........ Inca avem sanse sa il vedem in SEAP luna asta.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#10436

Finisorul pe viaduct II (poza e de joi)

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Redox

Nimic nu poate fi mai frumos decât asfaltul proaspăt așternut!
Mai vrem și alte poze  :D

Iceman

Ce se mai aude despre telenovela Corsasn&Asociatii?.....Sunt sanse sa se apuce in vara de Suplu-Bors?.....Sau iam pacalit pe unguri de sau apucat de M35 si M4 crezand ca si noi vom termina acest tronson pana in 2018 si s-ar conecta cu A3  :D :D :D

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe