Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 13 Guests are viewing this topic.

liviu

#780
Quote from: ion59 on August 31, 2016, 07:04:51 PM
Început în forță! :lol:
La restaurant erau mai mulți.

Horațiu 87

Si pentru cei care nu au facebook  :lol: :lol:


















Va uram spor la treaba !!!

slartibartfast

Homor ne promite studiu de fezabilitate pentru Ploiești-Bacău în SEAP în două săptămâni și pentru Bacău-Pașcani în octombrie.

steda

Cel mai pozitiv termen pentru unul dintre tronsoanele:Bacau-Pașcani sau Bacău-Ploiești care ar fi? Adică daca nu ar fi constestatii etc. și dacă chiar s-ar licita SF-ul in perioada asta.
Iar unul realist cand?

vancouver

final de 2021, dar numai pe tronsonul castigat de UMB  ;)
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

pasadia

Cred ca isi vor pierde acest "avantaj competitiv" daca vor fi nevoiti si ei sa astepte toate avizele inainte de a intra in teren.

dumbravaandrei

Avand in vedere ca dupa mult trambitata licitatie se va obtine un proiect de executat in fidic rosu, zic ca o sa fie 28-32 luni de executie (aici am luat ca referenta ce se executa acum pe A3) si cam 3-4 ani obtinerea de acorduri si toata hartogaria aferenta daca se misca privatul.
Asa ca ar fi undeva 2022 cel mai optimist termen si un mult mai realist 2023. Si nu cred ca va conta daca il va executa UMB sau oricare alt constructor.
Ar fi frumos ... pana la ploiesti o ora jumate si dupa aia pusca pana la tara... :) dar vrabia malai viseaza si dumbrava autostrazi :D

Allex

Azi mi-am facut drum in zona decopertarii (langa Metro) ca sa arunc un ochi la ce s-a realizat. S-a decopertat spre pista de aeroport insa nu se vede din drum pana unde. Am observat ca panta spre aeroport este destul de mare, sper ca vor mai sapa putin sa ii mai scada unghiul. La fel si in sensul opus. Pana la urma acolo ce va fi: giratoriu sau nod denivelat?

Inca un lucru: chiar cand am trecut pe acolo, buldozerul care a decoperat era scos din santier (azi pe la 16:30) pe trailer de un camion alb cu sigla EKO. In rest nu am mai vazut nici un utilaj, sau muncitori acolo
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

usiabc

#788
Si alte fotografii de pe pagina de Facebook a  constructorului:

www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=937301193048809&id=100003068101840&pnref=story 





















Deci intr-o saptamana sau triplat utilajele si sau dublat numarul de oameni.... :D

myid

deci ultima poza e ..... mortala  :lol: :lol:
- 4 dau la sapa ( fara nici o logica  in locul ala - poate doar pentru poza )
- unu cara o umbrela de soare
- unu face poza la cei 4
- unu ii supervizeaza
- si 2 utilaje care se fac ca lucreaza !

serios, it looks like a big scam :D

clau


infraAdi_ro

Ca sa lamurim ultima poza....cei cu casca alba sunt ingineri,nu au nici o treaba cu lopata,pot sa stea toata ziua sa dea din gura....poate erau in vizita chiar in momentul  acela.
Cei cu utilajele chiar lucreaza,daca va uitati camionul e aproape plin,cupa la excavator plina...
Sunt lucrari de arheologie....necesita mare atentie!

Haidati sa nu fim asa carcotasi si pesimisti.Impostant e ca se lucreaza.Fiecare sa-si faca treaba lui!
Romania are un viitor doar daca are prezent!

alecu26

da, e arheologie...si asa se lucreaza acolo. Se ia in straturi foarte subtiri, si când se observa ceva se trece la lopata, spatula, pamatuf.

Aia cu casca alba sunt arheologi.

Ce pot critica aici e marimea excavatorului. Absolut inutil si scump pt asa lucrare. Adica ala si daca e gratis, e mai scumpa motorina decat chiria la unul cu vreo 3-4 marimi mai mici.
Drumurile noastre POATE;

Allex

O vizita scurta intre DN2 si DN11 pe primii 800 de metri

KM 0+340









Drumurile agricole au fost iertate momentan pana dupa recoltare (cred)


"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova