Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

cristi5

#705
http://www.romaniacurata.ro/coincidente-pe-linia-ponta-turcia-privind-contractul-centurii-bacau/
Daca e adevarat, ramane doar intrebarea: haraci, tribut sau peșcheș?

Allex

^^ nici o noutate vizibila. Camioane ies incarcate in continuare din organizare, dar nu am aflat inca unde merg. In schimb, pe partea decopertatat cu atata tam-tam doar macii n-au crescut.

Organizarea de santier pare aproape finalizata din exterior. Lipsesc utilajele.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

steda

Unde are loc mai exact organizarea de șantier?

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

steda

Astăzi am efectuat o vizită cu bicicleta în zona organizarii de santier... Erau in curte vreo 3-4 utilaje dintre care 2 mai miscau pe-acolo... Puțin mai in stanga, era o întreprindere unde era destul de multă forfotă și care părea că prelucrează materiale de constructii... Vreau să stiu dacă acea întreprindere are legătură cu centura Bacăului...

NGC

Nu apare inca platita, dar EKO a emis astazi factura in valoare de 70.898.651,70 cu TVA sau 59.082.209,75 fara TVA pentru avansul de 15% (complet).

ciachi

salut sunt ciachi .....urmaresc acest forum din 2013 si astazi este prima mea postere pe forum....sunt citeva poze pe care le-am facut pe centura ocolitoare a bacaului dar nu stiu cum sa le incarc pe sait.....

ciachi

in zona intersectiei centurii bacau cu DN 11 bacau brasov au fost excavate gropile aferente descarcarcarii arheologice

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

usiabc

Poate sa scris si nu mai retin :D,proiectare e facuta sau trbuie facuta....

Allex

Este facuta. Din ce stiu au tot ce le trebuie, AM, AC, etc... Doar vointa sa fie.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Horațiu 87


Allex

#717
^
Ms Hory1987. Eram (si sunt in continuare) curios daca se va face full-profile in zona nodului.

LE: Se va numi tot DN2, nu A7?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

dr4qul4

Nu. E doar sensul de pe partea stanga .(sensul Roman- Adjud)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

steda

Părerea voastră este că turcii de la Eko Insaat sunt serioși?? Ieri am fost puțin la organizarea de șantier și era făcută din sărăcie, 2 utilaje obosite si ruginite, în rest liniște... Nu-mi explic cum se poate finaliza în 2 ani proiectul, dacă execuția lui propriu-zisă nici nu a început... Cat de bine ar fi fost dacă ar fi castigat UMB licitația . :(