News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 3 Guests are viewing this topic.

Tavi

In comunicat se vorbeste despre A1 - DN7 si lotul 2 din DN2 - A2.
Dar va rog sa-mi spuneti si mie care este lotul 1 din DN2-A2. Subinteleg ca acesta este gata, nu?
Daca s-a mai zis si mi-a scapat, scuze.

MRS

#91
s-a semnat doar pentru A2-DN2 care are 10.7km + portiunea ramasa neatinsa (2-300m) cam asta e
Nicio vorba despre DN7-A1... Cum spuneam acum ceva vreme acolo exista deja de la inceputul anului un panou informativ referitor la acea portiune din DNCB.
:cheers:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Tavi

Multumesc Ionut! S-a facut lumina :)
:cheers:

fuscobal

Uau, excelenta veste. Acum sa vedem implementarea. Presupun ca largirea se va face spre partea opusa caii ferate, caz in care va fi foarte mult de expropriat. Sunt acolo foarte multe constructii (unele destul de noi) dar e si o zona impadurita unde va fi mai usor !

MRS

inainte de a trece la treaba trebuie sa alimentam :)









A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

savagedanyro

sport national...orice lucru bun incepe cu o pauza
TIMISOARA 2021 !

Ionut

Inca un succes major al guvernului actual:

QuoteAdio, drum ocolitor: centura Capitalei a rămas fără finanţare

"Alocările bugetare la investiţii s-au redus. Pentru centura Capitalei, când s-a lansat licitaţia (pentru un tronson în cazul că­ruia a fost semnat contractul chiar săp­tă­mâna trecută - n.red.), era alocat un anu­mit buget, acum acesta a scăzut. Avem drep­tul să ţinem suspendat contractul o perioadă, până avem bani. Sperăm ca anul viitor să avem banii necesari pentru centură", a spus Mircea Pop, directorul general al CNADNR.

sursa: ZF

Klaudiu!!!

Ieri dimineata centura Bucuresti
Nu inteleg de ce au "taiat" din asfalt...normal mi s ar fi parut sa faca ce era de facut acolo inainte de turnarea asfaltului....poate cineva ne da niste lamuriri
\
se pregateau cofrajele pentru betonare pe partea cu calea ferata.....



Mentionez ca au lasat o mai usor cu lucrul(probabil modificarile din buget sunt de vina) >:(.....din cate am vazut au reusit sa asfalteze pana aproape de  pod Bragadiru
la intersectia cu Prelungirea Ghencea s au creat deja valuri pe asfaltul pus acum 1 luna....tot pana acolo au reusit sa ajunga cu bordura de ciment:

Klaudiu!!!

Am trecut astazi pe DNCB si ghiciti ce am descoperit? Dupa Petromul de langa groapa de gunoi Rudeni, cum vii dinspre DN 7 este organizarea de santier a celor de la Tehnologica Radion...


Ionut

#100
Filmari misto de pe CB, Centura Bucuresti.

Voluntari-Pod Stefanesti-A3-Tunari:
http://www.youtube.com/v/OckoivL9Lhk

Mai departe spre Otopeni si prin Otopeni:
http://www.youtube.com/v/UdNYQ5oqmf8

Sensul opus, din orasul Otopeni spre Stefanesti:
http://www.youtube.com/v/bZKKGdrck0o

Klaudiu!!!

au marcat cu drum in lucru portiunea de centura dintre Bragadiru si Intersectia Domnesti





Klaudiu!!!

#102
Am fost ieri pe centura Bucuresti intre A1- DN1.....am vazut cateva camioane si un excavator la coborarea de pe podul Dragomiresti...se pare ca se apucasera de sapat pe partea cu acel canal; am si o poza facuta cu telefonul...dar o postez putin mai tarziu


In rest se circula foarte rau :( toata centura e plina de gropi si denivelari de la camioane iar giratoriul de la Mogosoaia face cozi de sute de metri

MRS

Noi mergem in fiecare zi... :((

Re lucrarile de la Dragomiresti/Chiajna, in afara faptului ca excavatorul sta in aceeasi pozitie de ceva vreme  :o SPER SA MA INSEL dar aseara se descarcau tevi, deci foarte posibil sa fie vreo lucrare locala fara legatura la DNCB...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

Aaa, si in continuare ne rupem masinile ZILNIC prin aceste transee!!
Si unii viseaza la mii de km de autostrazi pana in 2016 ha  >:(




A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...